Nasze projekty mają na celu wzmocnienie poznańskiego rynku pracy o ciekawych pracodawców oraz pracowników z wymaganymi przez nich kwalifikacjami.

Najciekawsze z nich to:

  • Konferencja ABSL - najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie zrzeszające liderów sektora usług dla biznesu. Jest platformą wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów dla specjalistów z branży. W roku 2018 Poznań był Gospodarzem i współorganizatorem najliczniejszej jak dotąd IX Konferencji ABSL w Poznaniu. W IX Konferencji ABSL w Poznaniu wzięło udział ponad tysiąc osób.
  • Tydzień BPO/SSC - wydarzenie dla uczniów szkół średnich, w którym uczniowie poznają możliwości, jakie daje branża usług nowoczesnych (BPO/SSC). W ramach "Tygodnia" łączymy w pary szkoły z firmami z branży BPO/SSC. Uczniowie uczestniczą w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela firmy, a następnie odwiedzają jej siedzibę w trakcie specjalnie przygotowanych drzwi otwartych.
  • Niemiecki do Poznania - szereg inicjatyw kierowanych do uczniów szkół podstawowych, zachęcających ich do wyboru języka niemieckiego jako drugiego języka obcego. BOI wzięło udział w Targach Edukacyjnych jako Wystawca. Obecność Miasta na Targach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów już działających na terenie miasta, jak również planujących otwarcie biura w Poznaniu w pracowników ze znajomością języka niemieckiego. Miasto wystawiało się pod hasłem "Warto się uczyć języka niemieckiego". Przygotowaliśmy także ulotkę zachęcającą do nauki języka niemieckiego.
  • Wsparcie branży Gamedev - gamedev łączy kreatywność z umiejętnościami programowania i oferuje ciekawe możliwości rozwoju kariery dla młodych ludzi. Dlatego Biura Obsługi Inwestorów przy wsparciu środków unijnych uruchomiło projekt "ZaGRAjmy w Wielkopolsce" wspiera studia gamedev z Poznania i umożliwia im np. zaprezentowanie się na międzynarodowych targach.