Nasze projekty mają na celu wzmocnienie poznańskiego rynku pracy o ciekawych pracodawców oraz pracowników z wymaganymi przez nich kwalifikacjami.

Najciekawsze z nich to:

  • BSS Forum i Gala Outsourcing Stars 2020 - wydarzenia organizowane przez Fundację Pro Progressio są jednymi z najważniejszych w roku dla sektora usług nowoczesnych. Poznań był w tym roku współorganizatorem i Partnerem Strategicznym tego przedsięwzięcia. Podczas tegorocznej Gali Outsourcing Stars Poznań po raz szósty zdobył statuetkę w kategorii Miasto.
  • konferencja #pozitivetechnologies 2019 - jesteśmy pomysłodawcą i inicjatorem konferencji pozitive technologies 2019 - wydarzenia dla profesjonalistów branży IT. Konferencja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez firmy z tej branży. Partnerami konferencji były największe firmy IT działające w Poznaniu: Allegro, Capgemini, Cognifide, Egnyte, GSK, Sii, Sonalake i TomTom. Naszym celem  było promowanie Poznania jako ważnego ośrodka IT dla profesjonalistów. Treść merytoryczna konferencji powstała przy wsparciu Partnerów. Planujemy kolejne edycje tego wydarzenia i jego dalszy rozwój.
  • wsparcie branży gamedev - gamedev łączy kreatywność z umiejętnościami programowania i oferuje ciekawe możliwości rozwoju kariery dla młodych ludzi. Dlatego Biura Obsługi Inwestorów przy wsparciu środków unijnych uruchomiło projekt "ZaGRAjmy w Wielkopolsce", który wspiera studia gamedev z Poznania i umożliwia im np. zaprezentowanie się na międzynarodowych targach.
  • Tydzień BPO/SSC - wydarzenie dla uczniów szkół średnich, w którym uczniowie poznają możliwości, jakie daje branża usług nowoczesnych (BPO/SSC). W ramach "Tygodnia" łączymy w pary szkoły z firmami z branży BPO/SSC. Uczniowie uczestniczą w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela firmy, a następnie odwiedzają jej siedzibę w trakcie specjalnie przygotowanych drzwi otwartych.
  • Niemiecki do Poznania - szereg inicjatyw kierowanych do uczniów szkół podstawowych, zachęcających ich do wyboru języka niemieckiego jako drugiego języka obcego. BOI wzięło udział w Targach Edukacyjnych jako Wystawca. Obecność Miasta na Targach jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów już działających na terenie miasta, jak również planujących otwarcie biura w Poznaniu w pracowników ze znajomością języka niemieckiego. Miasto wystawiało się pod hasłem "Warto się uczyć języka niemieckiego". Przygotowaliśmy także ulotkę zachęcającą do nauki języka niemieckiego.
  • konferencja ABSL 2018 - najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie zrzeszające liderów sektora usług dla biznesu. Jest platformą wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów dla specjalistów z branży. W roku 2018 Poznań był Gospodarzem i współorganizatorem najliczniejszej jak dotąd IX Konferencji ABSL w Poznaniu. W IX Konferencji ABSL w Poznaniu wzięło udział ponad tysiąc osób.