Akweny aglomeracji

W Poznaniu są cztery jeziora, a wi gminach Aglomeracji Poznańskiej kilkanaście. Z kąpielisk nad jeziorami chętnie korzystają mieszkańcy podczas letnich upałów. Z roku na rok przybywa zagospodarowanych i strzeżonych kąpielisk oraz miejsc do kąpieli. Miłośnicy sprzętu wodnego mogą wypożyczyć m.in. kajaki, łódki i rowery wodne. Nie we wszystkich jeziorach można się jednak kąpać. Część z nich znajduje się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego i kąpiel jest tam niedozwolona ze względów przyrodniczych.

Film

W tym roku sezon kąpielowy potrwa od 15 czerwca do 2 września. Poznańskie kąpieliska otwarte będą do 31 sierpnia. W 2019 r. zgłoszono do otwarcia 16 kąpielisk, w tym dwa nowe: kąpielisko nad Jeziorem Kierskim przy ul. Nawrota (nad jeziorem Kierskim będą łącznie 3 kąpieliska: Kiekrz - Krzyżowniki, Kiekrz Kaskada i Kiekrz przy ul. Nawrota) oraz kąpielisko nad Jeziorem Jarosławieckim w Jarosławcu.

Pod nadzorem PSSE w Poznaniu znajdują się kąpieliska: Malta, Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz - Krzyżowniki, Kiekrz - "Kaskada", Kiekrz - ul. Nawrota, Akwen Tropicana w Owińskach, Niepruszewo, Pobiedziska (jezioro Biezdruchowo), Chomięcice, Zborowo "Owocowa Plaża", Dymaczewo Nowe (przy Hotelu Szablewski), Glinianki Mosina - ul. Pożegowska, Lusowo, Kórnik, Jarosławiec (Jezioro Jarosławieckie).

Komunikaty o przydatności wody do kąpieli na stronach:

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej