Muzeum Narodowe w Poznaniu

Opis

Poznańskie muzeum istnieje od 1857 roku. Miano Narodowego nosi od roku 1950. Należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce.  W swoich różnorodnych, bogatych zbiorach przechowuje i udostępnia dziedzictwo wieków i pokoleń, wiedzy, trudu i pasji ludzi zbiory te gromadzących, a pośród nich - "klejnoty", godne światowej galerii. Stworzone w różnych wiekach i czasach, czekając na odwiedzającego muzeum, gotowe dziś, właśnie jemu dostarczyć osobistego, niezastąpionego doświadczenia.

Atrakcje dla dzieci

Muzeum oferuje bogaty program lekcji muzealnych (większość połączona jest z warsztatami plastycznymi), kursy, warsztaty i spotkania rozwijające zainteresowania z zakresu sztuki. 

Dla rodziców z dziećmi zwiedzających Muzeum, przygotowano specjalne atrakcje, które umożliwiają całej rodzinie aktywne i twórcze poznawanie muzealnej kolekcji. Atrakcje są darmowe, wystarczy zakupić bilety wstępu na ekspozycję stałą w Galerii Malarstwa i Rzeźby.

Godziny otwarcia

Poniedziałek nieczynne, wt-śr. 10:00-16:00, czw. 10:00-18:00, pt. 10:00-20:00, sb.-nd. 10:00-17:00.

Bilety na ekspozycje można kupić najpóźniej 30 minut przed zamknięciem.

Ceny biletów

Normalny 20 zł, ulgowy 13 zł, dzieci, uczniowie i studenci (7-26 lat) 1 zł; wtorek wstęp wolny (na wystawy stałe).

Wystawa stała

Stary gmach: Galeria Sztuki Starożytnej, Galeria Sztuki Średniowiecznej, Galeria Sztuki Polskiej XVI-XVIII w., Galeria Malarstwa Obcego

Nowy gmach: Galeria Sztuki Polskiej (od oświecenia do współczesności).

Wróć do listy

sieci społecznościowe