Dodaj obiekt - Zespoły muzyczne

Orkiestra Kameralna Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu

Opis

Początki POSM II st. im. M. Karłowicza sięgają roku 1950. Szkoła - do roku 2001 nosząca nazwę Państwowe Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza - szybko stała się jedną z najlepszych w kraju. Kształci młodych artstów na wydziałach: instrumentalnym, rytmiki i jedynym w Polsce - lutnictwa.

Orkiestra Kameralna Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza z ul. Solnej 12 w Poznaniu składa się z najwybitniejszych uczniów - smyczkowców.

Zdecydowana większość muzyków orkiestry to laureaci prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Orkiestra brała udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych w Polsce i Niemczech. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Poznania i okolic. W swoim dorobku ma nagranie płyty z muzyką Jerzego Wasowskiego z chórem dziewczęcym Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego a także prawykonania utworów sakralnych Wojciecha Zięby. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory od muzyki baroku, aż po współczesność, a szczególne miejsce zajmuje muzyka filmowa i popularna w klasycznych opracowaniach.

Orkiestrę Kameralną prowadzi Jacek Pawełczak, absolwent Akademii Muzycznej
im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu.

Rok założenia

1984

Charakterystyka działalności

A 04.16

Wróć do listy