Teams dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów

Poznań Biznes Partner oraz Grupa MY IT zapraszają na bezpłatne szkolenie online pt. Teams dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów

. - grafika artykułu
Teams dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów

Teams dla nauczycieli

Szkolenia on-line w aplikacji Teams. Na szkoleniu dowiesz się co to jest Teams poznasz jego możliwości oraz sprawdzisz w sposób praktyczny jak się na nim pracuje. Stworzysz swój zespół klasowy, zobaczysz jak wykorzystać kalendarz jako plan lekcji oraz poznasz narzędzia do prowadzenia zdalnej lekcji.

Czas szkolenia - 2 godziny

Termin szkolenia : 21 kwietnia 2020 r. godz: 18:00 do 20:00.

Zapisy mailowe - karolina@grupamyit.pl

Masz pytania dzwoń - tel. 570 999 675

Szkolenie organizowane przy współpracy z Poznań Biznes Partner oraz Grupa MY IT - firma 15 lat doświadczenia w usługach IT dla szkół oraz małych i średnich firm - specjalizacja wdrażanie usług Microsoft, wdrażanie oraz admiracja Windows Serwer, Windows Azure oraz Office 365 wdrażanie oraz administracja. Dodatkowo jako Centrum Kursów Komputerowych szkolenia z programów MS Office - przeszkolonych ponad 7 tysięcy osób, zrealizowane szkolenia w ponad 100 firmach ponad 15 tysięcy godzin szkoleniowych. Szkolenie prowadzi Michał Nykiel.

Program szkolenia:

1. Co to jest usługa Teams?

Czy warto korzystać z tego narzędzia, jakie daje możliwości w codziennej pracy. Zajmujemy się o mówieniem usługi, ogólna prezentacja programu.

2. Czym jest zespół?

Najprostszy sposób do zorganizowania zajęć z przedmiotu dla klasy. W tej części tworzymy zespół klasowy, zarządzamy nim, przydzielamy i usuwamy nauczycieli i uczniów.

Część praktyczna: tworzenie zespołu, zarządzanie zespołem - dodawanie/usuwanie nauczycieli i uczniów, ustawienia, analiza, edycja zespołu, dodawanie tagów, zmiana ikony zespołu.

3. Budowa zespołu klasowego

Sprawdzamy co się kryje w głównych zakładkach zespołu, do czego służą i jak właściwie ich używać, prowadzimy konwersację czatem, umieszczamy pliki dla klasy, dowiadujemy się jak używać notatnika do prowadzenia zajęć, tworzymy i oceniamy zadania dla uczniów.

Część praktyczna: konwersacja w ogłoszeniach, wstawianie załączników do konwersacji, przekazujemy pliki klasie.

4. Notes zajęć

Klasowy notatnik, gdzie prowadzone są wszystkie lekcje i zajęcia, miejsce w którym zarówno nauczyciel jak i uczeń przekazują treści i materiały, czyli wszystko co potrzebne w czasie lekcji znajdziesz w jednym miejscu.

Część praktyczna: dodawanie sekcji i stron, umieszczanie materiałów na lekcję - treści, pliki, instrukcje głosowe nauczyciela dla uczniów, wstawianie grafik pomocniczych w treści lekcji, przekazywanie lekcji uczniom, przywracanie wcześniejszych wersji lekcji, sprawdzanie kto co wykonał na lekcji. Ustawienia zaawansowane Notatnika - włączanie strefy nauczyciela, dodawanie zakładek Notatnika uczniom.

5. Zadania

Czyli czas na sprawdzenie wiedzy uczniów. W tym miejscu przygotowujemy zadania dla uczniów, określimy parametry zadania, jednym kliknięciem przekażemy zadanie klasie lub wybranym osobom. Sprawdzimy też, czy uczeń zadanie odebrał, czy już je rozwiązał. Zadanie oczywiście możemy sprawdzić, opisać i ocenić. Wszystko w jednym miejscu z czytelnym podziałem.

Część praktyczna: przygotowywanie zadania i testu - dodawanie załączników, wstawianie opisów, terminu wykonania zadania

wysyłanie zadania uczniom, weryfikacja stanu zadania, opisywanie i ocenianie zadania, przegląd zadań które zostały przygotowane, przegląd zadań wysłanych i zadań ocenionych. Zapoznanie się z zakładką zadania na pasku głównym Teams.

6. Oceny

Miejsce w którym znajdziesz oceny i opisy wszystkich zleconych uczniom zadań:

Część praktyczna: przeglądanie zadań ucznia, przeglądnie zadań, sprawdzanie ocen.

7. Czat

Miejsce na konwersację z dowolnym użytkownikiem Teams w szkole, rozmawiać mogą zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Rozmowa może być tekstowa, głosowa lub za pośrednictwem wideopołączenia. Każdy może tworzyć własne grupy i w ramach nich się komunikować

Część praktyczna: tworzenie grup kontaktów, rozmowa w ramach grupy, rozmowy indywidualne.

8. Aktywność

Sprawdź co się dzieje w twojej klasie czyli zespołach do których jesteś przypisany. Poznajemy miejsce w którym widzimy zmiany które dokonały się we wszystkich twoich zespołach klasowych, będziemy włączać powiadomienia, sprawdzać wydarzenia.

Część praktyczna:  sprawdzanie ogłoszeń i plików, przeglądanie Notesów zajęć, zadań i ocen.