Wybrano "Poznańskiego Taksówkarza 2022 Roku"

W dniu 4 września br. na terenie Skoda Autodrom Poznań odbyła Gala Finałowa konkursu o tytuł Poznańskiego Taksówkarza Roku, organizowanego przez Prezydenta Miasta Poznania.

Wybrano "Poznańskiego Taksówkarza 2022 Roku" - grafika artykułu
Wybrano "Poznańskiego Taksówkarza 2022 Roku"

W tegorocznym konkursie taksówkarze musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów regulujących transport drogowy taksówką, a także o zabytkach, atrakcjach miasta Poznania i gwary poznańskiej oraz umiejętnością kierowania pojazdem na specjalnie wyznaczonym torze.

Sprawdzenie wiedzy taksówkarzy nastąpiło w formie testu kwalifikacyjnego. Umiejętność kierowania pojazdem została sprawdzona przez trenerów Auto Szkoły Skoda, ośrodka doskonalenia techniki jazdy.  Na specjalnym torze kandydaci musieli wykonać kilka prób sprawnościowych w możliwie najkrótszym czasie.

Kapituła Konkursu wyłoniła 3 kierowców, którzy zdobędą największą liczbę punków z wiedzy merytorycznej, jak i umiejętności technicznych kierowania pojazdem.

"Poznańskim Taksówkarzem 2022 Roku" został Marek Brdak. Tytuły wyróżnionych w konkursie powędrowały do Michała Iłowieckiego oraz Dariusza Marciniaka.

Na laureata oraz wyróżnionych czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów Konkursu min.: voucher na spędzenie 2 nocy ze śniadaniem w Krainie Wypoczynku i Konferencji Olandia, usługi mycia auta w Imo Polska Sp. z o. o., szkolenie I stopnia Safe Driving - Autodrom Skoda, voucher na naprawę mechaniczną lub blacharsko-lakierniczą do zrealizowania w serwisie Auto-Renault Auto Drap Spółka z o.o., komplet opon zimowych przekazanych przez firmę Bridgestone sp. z o.o.,  nagrody finansowe ufundowane przez firmę Grupę Cichy - Zasada sp.j. oraz wypożyczenie na weekend auta marki DACIA, dzięki uprzejmości Karlik spółka z o.o. Do zwycięzców powędrowały też wejściówki na obiekty rekreacyjne przekazane przez Termy Maltańskie oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

sieci społecznościowe