Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

VIII Slam na KontenerART - turniej "wolny"

2017-09-06 ( środa )
19:30-22:00
KontenerART, ul. Ewangelicka, Poznań

Fundacja KulturAkcja i KontenerART zapraszają na cykl turniejów slamerskich odbywających się co dwa tygodnie, a więc jeszcze w terminach: 06.09 i 20.09.

Slam "wolny" oznacza, że można występować zespołami, korzystać z rekwizytów, występować przy dźwiękach muzyki i korzystać z wolności, której jego regulamin nie ma zamiaru i szansy opisać w pełni. Niezmiennymi dwiema zasadami dotyczącymi występów jest ograniczenie czasowe występu do 3 minut oraz obecność na scenie autora tekstu.

Nagrody:

  • I miejsce - 200 zł
  • II miejsce - 100 zł

Slam poetycki, czyli zderzenie stylów: Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Slam jest doskonałą odtrutką leczącą z negatywnych skojarzeń na temat poezji, bo wraca do jej korzeni - żywej sztuki słowa.

Podczas turnieju publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje tekstów wykonywanych na scenie przez same autorki i autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepszych z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to przepis na doskonały wieczór. Każdy turniej jest inny, a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich.

Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć sławę zwycięzcy i dwustuzłotową nagrodę.

Prowadzący turnieje: Maciej Mikulewicz 

Zapisy: poznanskislam@gmail.com

Zobacz www.facebook.com/events/1139865916143799