Wydarzenia na planie Pokaż na planie
fot.WMP

Promocja tomików poetyckich trojga autorów - Poezja w trzech osobach

2018-01-23 ( wtorek )
17:00
Salon Posnania, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na bardzo poetyckie popołudnie.

W Salonie Posnania odbędzie się promocja tomików poetyckich trojga autorów. Spotkanie poprowadzi Grażyna Wrońska.

  • Jerzy Beniamin Zimny "Księga wyjść"
  • Jerzy Grupiński "Album poznański. Przechadzki poetyckie po mieście i bliskich sercu okolicach"
  • Elżbieta Tylenda "Zanim obłożą nas lodem"

Zanim obłożą nas lodem. To nowe wiersze cenionej poetki, mieszkającej w Darłowie, ale związanej z poznańskim oddziałem Związku Literatów Polskich. Na całość składają się 33 wiersze, a tomik podzielony został na cztery części / rozdziały. W wierszach tych spotykają się życie i śmierć, choroba i metafizyka, świadomość przemijania i zachwyt nad pięknem  świata. To dojrzała, refleksyjna poezja. Elżbieta Tylenda jest pedagogiem, socjoterapeutką, poetką, animatorką działań kulturalnych. Autorka kilku książek poetyckich oraz wierszy publikowanych m.in. w prasie literackiej, w licznych antologiach. Organizatorka zjazdów i warsztatów poetyckich. Laureatka wielu konkursów literackich.

Księga wyjść. Tomik poetycki Jerzego Beniamina Zimnego - dojrzałego i znanego poznańskiego poety, prozaika, krytyka literackiego, recenzenta i historyka literatury, którego nazwisko niejednokrotnie pojawiało się w opisach prestiżowych konkursów poetyckich zarówno wśród laureatów, jak i wśród członków jury. W "Księdze wyjść" artysta emocjonalnie i krytycznie ocenia kondycję współczesnego człowieka, który nieustannie poszukując wrażeń albo ukojenia, wybiera jedno (lub kilka jednocześnie) z pięciu możliwości - miłość, podróże, twórczość, alkohol i śmierć - i nie zawsze, a nawet rzadko, trafia na satysfakcjonujące rozwiązanie.

Album poznański. Przechadzki poetyckie po mieście i bliskich sercu okolicach. Nowe wiersze i opowieści liryczne znanego i cenionego poznańskiego pisarza, wzbogacone o teksty "Albumu wielkopolskiego", książki wydanej w kilkutysięcznym nakładzie i dobrze przyjętej przez czytelników. Jerzy Grupiński należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu. Jest poetą, krytykiem, edytorem, autorem licznych wyborów i almanachów. W latach 1970-2005 prowadził w Zamku Klub Literacki, który od 2006 r. do dziś działa w Piątkowskim Centrum Kultury "Dąbrówka". Redaguje i wydaje "Protokół Kulturalny", jedyne pismo literackie w Poznaniu.

Spotkanie poprowadzi Grażyna Wrońska.

Na gości spotkania czekają egzemplarze w cenie promocyjnej.

Wstęp wolny.

_
akt.LT