Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Milonga en la puente - Ocho Pasos - festiwal tanga

2019-03-09 ( sobota )
17:00-19:00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Idea zorganizowania pierwszego festiwalu tanga w stolicy Wielkopolski zrodziła się jeszcze w 2014 roku. Swoją nazwą nawiązuje do miejsca, gdzie odbywały się dotychczasowe edycje - Teatru Ósmego Dnia, jak i do tzw. veredy del tango - ośmiu kroków "podstawowych" w tangu. W czasie kolejnych lat i kolejnych edycji na festiwalu pojawili się tak znakomici nauczyciele jak: Joh Cabrera, Geraldine Rojas, Ezequiel Paludi, Eleonora Rosaminer, Adrian Anibal Heim, Maria Tsiatsiani, Leandro Palou, Brigita Rodriguez, Carlos Rodriguez, Anita Escobar, Adrian Luppi. Muzykę na żywo wykonywali: Bandonegro Tango Orquesta i Ariel Ramirez Quinteto. Przez salę teatralną i sale warsztatowe przewinęły się setki tancerzy zarówno z Poznania, okolic, całej Polski i zagranicy. Ostatnią edycję festiwalu wzbogaciła premiera spektaklu "Argentyna" i powstanie Teatru Tanga.

Co organizatorzy festiwalu przygotowali  na 5. jubileuszową edycję? Dwie znakomite pary nauczycieli i warsztaty dla zaawansowanych tancerzy, specjalne warsztaty od podstaw, muzyczno-taneczny tango show na Dzień Kobiet, milongi z muzyką na żywo i pokazami. A to wszystko już po raz piąty w Poznaniu

W czasie jubileuszowej 5. edycji Ocho Pasos w Poznaniu organizatorzy przedstawią wyjątkowe miejsca i DJów. Na Ocho Pasos można zatańczyć na scenie teatralnej, na moście (!) i w Casa Buena Academia del Tango.

Brama Poznania (kładka), ul. Gdańska 2, DJ Anna Hardy

Wstęp wolny!

Prośba o zabranie butów do tańca na zmianę!

Zobacz bramapoznania.pl