Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat. N adole na pomarańczowym tle białe napisy, wyżej sterta kilku książek. Tło biało-żółto-fioletowe. W rogach logo akcji i Auchan

Czytadełko. Wymień książki, pomóż dzieciom

2019-07-28 ( niedziela )
11:00-17:00
Centrum Handlowe Auchan Komorniki, ul. Głogowska 432, Poznań

W niedzielę, 28 lipca goście Centrum Handlowego Auchan Komorniki będą mieć okazję dołączyć do akcji pt. "Czytadełko", która pozwoli na oddanie nieużywanych, przeczytanych książek lub wymianę ich na inne. Na małych darczyńców czekają również zabawy, warsztaty kreatywne oraz inne atrakcje.

Kształtują osobowość i wyobraźnię, uwrażliwiają, poprawiają nastrój, trudno więc nie popularyzować czytania książek, zwłaszcza wśród najmłodszych. Czytanie pomaga dodatkowo choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji, co może być szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w domach dziecka. Centrum Handlowe Auchan Komorniki dołącza do akcji promującej czytelnictwo, zachęcając zarówno dorosłych, jak i dzieci do oddawania lub wymiany książek.
Akcja pt. "Czytadełko" pozwoli na uzupełnienie domowych księgozbiorów o nieprzeczytane egzemplarze, a także na oddanie niepotrzebnych, niezniszczonych książek, które trafią do okolicznych domów dziecka oraz dziecięcych oddziałów szpitalnych. Uczestnicy akcji będą mogli skorzystać ze strefy relaksu, gdzie w wygodnych fotelach zatopią się w lekturze.
Zbiórka i wymiana książek będą wzbogacone o zabawy i warsztaty dla dzieci w różnym wieku. Maluchy wezmą udział w zajęciach kreatywnych, na których stworzą dekoracje teatralne ze znanych bajek. Najmłodsze dzieci będą mieć do dyspozycji bajkowe kolorowanki i kredki. Podczas akcji będą również rozdawane zakładki do książek.
Wymiana i zbiórka książek oraz zajęcia dla dzieci będą prowadzone od godz. 11:00 do 17:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zobacz www.auchankomorniki.pl