Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kolaż zdjęć

Szeląg - ruchome obrazy. Stwórz z nami animację.

2019-09-08 ( niedziela )
14:00-17:00
Park Szelągowski, ul. Szelągowska 41, Poznań i Ogród Szeląg, ul. Ugory 95, Poznań

Szeląg - ruchome obrazy to działanie performatywne, stanowiące otwarty warsztat dla dzieci, młodzieży, seniorów, rodzin. To próba uchwycenia historii Szeląga poprzez animację poklatkową. Każdy uczestnik będzie mógł pozostawić po sobie ślad w szelągowskiej opowieści.

Warsztat odbędzie się w plenerze - w Parku Szelągowskim i Ogrodzie Szeląg. Uczestnicy będą posługiwać się technikami kolażu i wycinanki. Podczas spotkania skoncentrują się na stworzeniu jednostkowych autorskich opowieści i animacji. Ostatecznie powstanie jedno dzieło złożone z wielu historii.

Prowadzenie: Krystyna Lipka-Czajkowska i Katarzyna Wala.

Krystyna Lipka-Czajkowska - działa na polu sztuki współczesnej oraz animacji i edukacji artystycznej. Autorka narzędzi edukacyjnych w Zespole Szkół Da Vinci w Poznaniu. Twórczyni serii murali interaktywnych, warsztatów tematycznych, prezentacji i spotkań poświęconych zjawiskom kultury współczesnej. Autorka wielu cykli malarskich oraz projektów w przestrzeni publicznej, w tym mobilnych obiektów malarskich - dla Parku Cytadela w Poznaniu

Katarzyna Wala - autorka reportaży, filmów dokumentalnych i popularnonaukowych, antropolożka kultury, dziennikarka. Założycielka Bloomerki - grupy rekonstrukcji herstorycznej i Stowarzyszenia Mobilny Dom Kultury Wilczak. Popularyzatorka herstorii. Od trzech lat prowadzi działania rewitalizacyjne na Szelągu.

Działanie ma charakter otwarty, ale ze względów technicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Prośba o rezerwację pod adresem: mdkwilczak@gmail.com, z dopiskiem: Animacja.

Projekt jest prowadzony w ramach społecznej rewitalizacji Szeląga. #Poznanwspiera

Autorka: Katarzyna Wala

Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.