Wydarzenia na planie Pokaż na planie
x

Od Schuberta do Wajnberga: Dina Yoffe i Michael Vaiman - recital

2019-11-14 ( czwartek )
19:00
Bazar Poznański, Sala Biała, ul. Paderewskiego 7

Recital dwojga wybitnych artystów kameralistów to muzyczna uczta dla melomanów. Dina Yoffe i Michael Vaiman są absolwentami moskiewskiego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego, a ich artystyczne kreacje to każdorazowo przykład kunsztu, prezentacja niezwykłych talentów i rzadko spotykana okazja obcowania z najpiękniejszymi tradycjami tzw. szkoły rosyjskiej, do której zaliczali się artyści tej klasy, co skrzypek Dawid Ojstrach, czy pianistka Bella Dawidowicz.

Dina Yoffe i Michael Vaiman odnosili sukcesy na międzynarodowych konkursach muzycznych - oboje zostali laureatami drugich nagród na dwóch najstarszych, prestiżowych konkursach: Dina Yoffe zdobyła srebrny medal na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie w 1975 r. (zdystansował ją wówczas tylko Krystian Zimerman), a Michael Vaiman na VII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 1977 r. Od lat występują jako soliści i kameraliści, razem i osobno, w salach koncertowych i na festiwalach w Europie, Azji i w Ameryce.

W programie usłyszymy utwory na skrzypce i fortepian: Sonatę f-moll op. 120 nr 1 J. Brahmsa, Sonatę nr 2 M. Ravela, Rondo Brilliant h-moll D.895 F. Schuberta, Legendę op. 17 H. Wieniawskiego oraz Rapsodię na tematy mołdawskie op. 47 nr 3 M. Wajnberga.

Słowne wprowadzenie do koncertu przedstawi Jakub Dera.

Bilety - 50 zł./ ulgowe 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz https://www.wieniawski.pl/