Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Grand Classical Ballet z orkiestrą symfoniczną - Jezioro Łabędzie

2020-01-28 ( wtorek )
19:00
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, Poznań

Grand Classical Ballet - to balet klasyczny Dnieprowskiego Akademickiego Teatru Opery i Baletu. Jego wyjątkowymi zaletami są: potężna energia taneczna, czystość i urok młodości, bezinteresowne oddanie i miłość do wybranego zawodu. Dopełnieniem jest własna szkoła, styl i artystyczny smak. Zespół organizuje liczne tournée, m.in. w miastach Francji, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Polski, Rumunii, USA, Chin. Prawdziwą perłą w repertuarze jest "Jezioro łabędzie", czyli opowieść o miłości, zdradzie, mistycyzmie, dobru i złu. Tłem dla niezwykłej historii jest stara niemiecka legenda o przepięknej dziewczynie Odette, przemienionej w białego łabędzia. Tylko miłość i wierność są w stanie zdjąć z niej urok. Połączenie genialnej muzyki P. Czajkowskiego i choreografia M. Petipy i L. Ivanova tworzą szczególną magię spektaklu. Nie dziwi więc fakt, iż w balecie klasycznym to właśnie łabędź stał się jego powszechnie uznawanym symbolem.

Triumfalny pochód "Jeziora łabędziego" - jednego z najlepszych baletów romantycznych - trwa już od ponad stu lat i do dziś jest prawdziwym klejnotem baletu klasycznego.

Czerpiąc z najlepszych tradycji klasyki baletu, prezentujemy zrozumiałe i interesujące dla współczesnego widza spektakle, które przypomną, iż w świecie - wbrew wszystkiemu - królują dobro i piękno. Otworzymy przed Państwem świat baletu klasycznego przy akompaniamencie niepowtarzalnej orkiestry symfonicznej.

Soliści:

  • Julia Kulik - zasłużona artystka Ukrainy, solistka Kijowskiego Baletu Narodowego, laureatka międzynarodowych konkursów. W jej repertuarze znajdują się m.in. takie partie jak: Odette/Odile w "Jeziorze łabędzim", Księżniczka Aurora w "Śpiącej królewnie", Księżniczka w "Dziadku do orzechów", Nikija i Gamzatti w "Bajaderze", Medora w "Korsarzu", Frygia w "Spartakusie".
  • Sergey Krivokon - czołowy solista Narodowego Baletu Kijowskiego, uczeń wybitnych nauczycieli baletu klasycznego N. D. Pradchenki i A. V. Lagody z Kijowskiej Szkoły Choreografii. W swoim repertuarze ma m.in. partie Księcia Zygfryda w "Jeziorze łabędzim", Księcia Désiré w "Śpiącej królewnie", Konrada w "Korsarzu".
  • Evgeniy Kuchvar - czołowy solista Baletu Dnieprowskiego, w swoim repertuarze ma m.in. partie Księcia Zygfryda i Rotbarta w "Jeziorze łabędzim", Księcia w "Dziadku do orzechów", Księcia Désiré w "Śpiącej królewnie", Konrada w "Korsarzu", Basilio w "Don Kichocie", Księcia Alberta w "Giselle", Romea i Tybalta w balecie "Romeo i Julia".
  • Alina Veretina - główna solistka Baletu Dnieprowskiego, w swoim repertuarze ma m.in. partie Księżniczki Maszy w "Dziadku do orzechów", Księżniczki Aurory w "Śpiącej królewnie", Pas de troi i partię solową w tańcu neapolitańskim w "Jeziorze łabędzim", Julii w balecie "Romeo i Julia", Giselle w balecie o takim tytule.
  • Alexey Belan - solista Baletu Dnieprowskiego, w swoim repertuarze ma m.in. partie Księcia Zygfyrda i Rotbarta w "Jeziorze łabędzim", Shakhriyara w "Tysiącu i jednej nocy", taniec francuski w "Dziadku do orzechów", rycerza w "Śpiącej królewnie".
  • Ilona Kravchenko - najmłodsza solistka Baletu Dnieprowskiego, niedawna absolwentka Państwowej Szkoły Choreografii w Kijowie. Pomimo młodego wieku, ma w swoim repertuarze role Maszy w "Dziadku do orzechów", Księżniczki Floriny w "Śpiącej królewnie", Pad de troi w "Jeziorze łabędzim".

Bilety w cenach 95, 105, 119, 129 i 149 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: