Grafika - willson Media

Pierwsza pomoc dla dzikich zwierząt - szkolenie online z Nelą

2020-06-19 ( piątek )
18:00-19:00
Cała Polska, online

Jak pomagać dzikim zwierzętom? Wszystkie dzieci w Polsce będą mogły się o tym przekonać już w piątek, 19 czerwca o godzinie 18:00! Właśnie wtedy rusza drugie, bezpłatne szkolenie online prowadzone przez Nelę i Doktora Dorosza.

W czasie internetowego spotkania z Nelą Małą Reporterką dzieci dowiedzą się, w jaki sposób należy pomagać zwierzakom, a także kiedy tego lepiej nie robić. Dodatkowo będą mogły poćwiczyć na swoich pluszakach pierwszą pomoc przedweterynaryjną dla małych, dziko żyjących zwierząt, jak np. jeży, ptaków czy lisów.

Jak przygotować się do spotkania? Niezbędne będą: 1. Bandaż 2. Wata lub waciki 3. Plaster 4. Patyczek lub inny przedmiot do usztywniania kończyn 5. Pluszowy zwierzak.

W czasie spotkania dzieci i młodzież przypomną sobie zasady udzielania pierwszej pomocy dla zwierząt, czyli powtórzenie reanimacji i bandażowania zwierząt domowych. Ponadto:

  • sprawdzą, co powinno się znaleźć w domowej apteczce zwierzęcej,
  • otrzymają wiele informacji na temat życia dzikich zwierząt - Nela i Doktor Dorosz odpowiedzą na pytania dzieci.

Pytania na temat zasad pierwszej pomocy dziko żyjącym zwierzętom można wysyłać na adres mailowy: hallo@fundacjaNeli.org.

Szkolenie jest bezpłatne i wykonywane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #UstaPysk zorganizowanej przez Fundację Neli - "The Adventure starts Here Foundation". Kampania społeczna #UstaPysk #UstaPysk to ogólnopolska akcja edukacyjna zainicjowana przez Nelę. W ramach działań kampanijnych dzieci i młodzież poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej zwierzętom dzikim i domowym. Ustanowione zostało również święto - Dzień Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych, które obchodzony jest co roku, 2 czerwca.

Więcej informacji na temat ratowania życia i zdrowia zwierząt można znaleźć na stronie www.FundacjaNeli.org, w zakładce #UstaPysk oraz na Facebookowym fanpage www.facebook.com/FundacjaNeli/.

Zobacz www.facebook.com/events/699737827478542/