Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

Koncert relaksacyjny Sonora + sitar

2018-11-23 ( piątek )
19:00-20:00
Dom Dźwięku ul. Sikorskiego 17/18, Poznań

Piątkowy wieczór to idealny czas na zasłużoną chwilę odprężenia po ciężkim tygodniu pracy. Relaksacyjny koncert Sonory z towarzyszeniem sitar i mis tybetańskich.

Sonora Sound Tube to nietypowy instrument muzyczny, którego przeznaczeniem jest wprowadzanie w głęboki stan relaksu poprzez słuchanie subtelnych dźwięków z jego środka. To innowacyjne rozwiązanie, oprócz intensywnego doznania słuchowego, gwarantuje również dogłębny masaż ciała, traktując je wibracją o częstotliwości 64Hz. Brzmienie instrumentu jest magiczne: soczysty bas przeplata się z delikatnymi dźwiękami alikwotów, a jednostajne dźwięki wprowadzają w lekki trans, pozwalając tym samym odpłynąć w przestworza wyobraźni. Brzmienie Sonory wzbogacone będzie o melodyjne przygrywki indyjskiej Sitar. Ten strunowy instrument wspaniale zgrywa się z charakterem dźwięcznej tuby, tworząc orientalny duet o idealnym dopełnieniu. Oba te instrumenty bowiem tworzą ciepły i spokojny nastrój, tak pożądany w listopadowe dni.

Choć Sonora dedykowana jest do leżenia w środku instrumentu, podczas koncertu uczestnicy ułożą się wygodnie na matach dookoła tuby. Koncert podzielony będzie na dwie części: relaksującą i aktywizującą. Całość zwieńczona będzie dźwiękami mis tybetańskich. Katarzyna Paluszkiewicz / Sonora Sound Tube Mariusz Czaiński / Sitar i misy tybetańskie.

Na spotkanie organizator zaleca przyjść nieco wcześniej. Można przynieść swoją matę oraz koc, na miejscu również będą one dostępne. Zalecane jest wygodne ubranie.

Uwaga! Koncert jest wydarzeniem kameralnym - ze względu na subtelne dźwięki instrumentów, liczba osób jest mocno ograniczona. Rezerwacja miejsc odbywa się poprzez przedsprzedaż.

Zobacz www.biletomat.pl/inne/koncert-relaksacyjny-sonora-sitar-7387/