Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo grupy PoPoznaniu.

Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan - bezpłatny spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2021-11-27 ( sobota )
14:30
Początek przed wejściem na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan

Spacer po Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan. To najstarsza poznańska nekropolia, na której znajdują się groby wybitnych artystów, polityków i społeczników. W czasie wycieczki dowiemy się nie tylko, czym zasłynęli pochowani na cmentarzu Wielkopolanie, ale także, co oznacza np. złamana świeca czy kolumna na nagrobku.

WAŻNE: Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Przypominamy, że spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.

_

Wycieczkę poprowadzi przewodniczka Kasia.

Kasia nie pochodzi z Poznania, w dodatku jako mała dziewczynka nie lubiła go - bo był większy niż jej rodzinny Kalisz, miał więcej ciekawych zakątków i... miał tramwaje. Owa przewaga Poznania była dla małej lokalnej patriotki nie do zniesienia. Choć z drugiej strony ciężko nie lubić miasta, które ma niesamowitą Palmiarnię i te przepyszne rogale marcińskie! I widocznie nie była to prawdziwa niechęć, bo po maturze Kasia zdecydowała się na studia w Poznaniu - najpierw wybrała turystykę i rekreację, a potem - jako drugi kierunek - germanistykę.

Więcej informacji o Kasi znajdziesz na jej stronie internetowej.