Wydarzenia na planie Pokaż na planie
x

Piątkowo wczoraj i dziś - bezpłatny spacer dla seniorów z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2020-08-06 ( czwartek )
17:00
Zbiórka: okolice pętli PST (os. Sobieskiego)

Zapisy na spacer rozpoczną się 27 lipca 2020 r. Zgłoszenia - e-mail: arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl lub telefonicznie 727 918 596

Piątkowo wczoraj i dziś to wycieczka ukazująca historię Piątkowa od czasów dawnych po współczesne. Na trasie spaceru nie zabraknie śladów po dawnej wsi Piątkowo oraz miejsc ważnych dla współczesności tego poznańskiego fyrtla. Wspólnie powspominamy i ocenimy czy Piątkowo to dobre miejsce do życia.

Czas trwania: ok. 2 godziny. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Rozpoczęcie: okolice pętli PST na os. Sobieskiego (Dokładne miejsce zbiórki zostanie podane zapisanym osobom). Zakończenie: os. Chrobrego w okolicy ul. Lechickiej. Dystans do przejścia pieszo: ok. 1500 metrów.

Ze względu na trwającą pandemię ograniczyliśmy liczbę uczestników i wprowadziliśmy specjalne rozwiązania i zasady, dzięki którym wszyscy uczestnicy będą mogli czuć się bezpiecznie.

Zasady uczestnictwa, których akceptację każdy uczestnik spacerów potwierdza, stawiając się w miejscu zbiórki:

1) Spacer odbędzie się w podanym terminie bez względu na warunki atmosferyczne.

2) Udział w inicjatywie jest bezpłatny.

3) Wycieczka jest organizowana dla mieszkańców Piątkowa.

4) W spacerze mogą brać udział tylko zapisane osoby.

5) W trakcie wycieczki część trasy pokonamy autobusem komunikacji publicznej. Należy posiadać przy sobie bilet na 15 minut lub inny dokument uprawniający do przejazdu autobusem ZTM.

6) Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników w trakcie całego spaceru należy zakrywać nos i usta. Prosimy również osoby niezamieszkujące ze sobą o utrzymanie dystansu 2 m od innych uczestników.

7) Uczestnik wycieczki wyraża zgodę na fotografowanie. Zdjęcia zostaną wykorzystane do przygotowania sprawozdania z realizacji projektu dla Urzędu Miasta Poznania.

Uczestnik spaceru poprzez stawienie się w miejscu zbiórki oświadcza, że jest zdrowa/y, nie występują u niego żadne niepokojące objawy chorobowe. Ponadto nie miał/a świadomego kontaktu:

a) z osobą chorą na koronawirusa,

b) z osobą będącą w izolacji,

c) z osobą przebywającą na kwarantannie.

Uczestnik spaceru ma świadomość uczestnictwa w spotkaniu w czasie pandemii. Jeśli wystąpią u niego niepokojące objawy chorobowe, niezwłocznie poinformuje o tym organizatorów.

Organizatorem spaceru jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju. Wycieczkę poprowadzi przewodnik z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl.

Projekt sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

opr.sw