Podróż do krainy lemurów, bezpłatna zabawa na basenie i lodowisku, odkrywanie podstaw kodowania, wyprawa w przeszłość z Mieszkiem i Dobrawą czy spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów - to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci i młodzież w ramach ferii zimowych. 

Ponad 2 tys. uczniów szkół podstawowych wzięło udział 7 lutego br. w "Arenie Zawodów". Wydarzenie to jest adresowane szczególnie do ósmoklasistów, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji. Na targach mogli zapoznać się z ofertą poznańskich szkół oraz znaleźć interesujący ich zawód.

Szkoła Podstawowa nr 90 na Grunwaldzie wykorzystała małą retencję, aby zagospodarować regularnie zalewany teren wokół placówki. W miejscu tym znajduje się obecnie wielofunkcyjne boisko. Podobne rozwiązanie zamierza wprowadzić w życie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 na Dębcu. Dzięki temu wokół budynku pojawi się więcej zieleni.

Duża, nowoczesna i bardzo potrzebna szkoła powstaje na Strzeszynie, na działce w rejonie ulic Fieldorfa, Rostworowskiego i Karskiego. To największa obecnie inwestycja oświatowa w Poznaniu. W budynku przewidziano miejsce na 40 oddziałów szkolno-przedszkolnych oraz bazę sportową. W środę, 31 stycznia, uroczyście wmurowano kapsułę czasu z aktem erekcyjnym, który będzie symboliczną pamiątką dla przyszłych pokoleń.

W pierwszej połowie stycznia miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking najlepszych polskich liceów i techników. Zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski podziękował dyrektorom poznańskich szkół, które wypadły najlepiej w tegorocznym zestawieniu - to VIII LO oraz Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji. Na ręce gości trafiły również czeki na 10 tys. zł. Kwotę tę szkoły przeznaczą na pomoce dydaktyczne. 

W tym roku ferie w Wielkopolsce rozpoczną się 12 i potrwają do 25 lutego. Już teraz warto jednak pomyśleć o zimowym wypoczynku dla dzieci. Propozycje spędzania wolnego czasu dla młodych poznaniaków i poznanianek przygotowały miejskie instytucje kultury i sportu.