Finał VII edycji Ligi Szkół Gimnazjalnych Miasta Poznania w Koszykówce Dziewcząt

W dniach 28 - 29 kwietnia 2009 roku w naszym Gimnazjum rozegrano Finał VII edycji Ligi Szkół Gimnazjalnych Miasta Poznania w Koszykówce Dziewcząt Niezrzeszonych. Do finału awansowały cztery najlepsze drużyny z miasta Poznania: Gimnazjum nr 9, 12, 24 i 58.
Przez dwa dni grano systemem każdy z każdym. Po zaciętych pojedynkach zwycięstwo i tytuł Mistrza Ligi przypadł uczennicom Gimnazjum 12. Dziewczęta z Gimnazjum 24 wywalczyły brązowe medale.

Tabela:
1. Gimnazjum nr 12 (trener Dorota Surmacewicz - Dobrzańska)
2. Gimnazjum nr 9 (trener Danuta Łabędzka)
3. Gimnazjum nr 24 (trener Tomasz Sobczak)
4. Gimnazjum nr 58 (trener Rafał Zakrzewski)
Skład zespołu Gimnazjum 24 (w nawiasie liczba punktów zdobytych w poszczególnych meczach):
Izabela Pietrzyńska - 0
Po ostatnim gwizdku odbyła się uroczystość wręczenia nagród najlepszym zespołom, zawodniczkom i trenerom. Oprócz pucharów, medali i okolicznościowych koszulek dla poszczególnych ekip, trenerzy wyróżnili pięć najlepszych zawodniczek Wielkiego Finału, które zostały nagrodzone specjalnymi statuetkami. Do najlepszej piątki Finałów zostały wybrane:
Zuzanna Kiełpińska - G58, Małgorzata Kałek - G24, Monika Bartkowiak - G9, Ewelina Jędrzejczak - G12, Zuzanna Kolecka - G12.
Szczegółowa relacja z Ligi Gimnazjów w Koszykówce Dziewcząt znajduje się na stronie www.mos.poznan.pl (szkolne ligi sportowe).