Konkurs "Zielony Poznań" 2020 rozstrzygnięty

Konkurs "Zielony Poznań" cieszy się wśród poznaniaków dużą popularnością. W tym roku nagrody i wyróżnienia trafiły do rąk ponad 20 instytucji i osób. Do tegorocznej - już 27 edycji - wpłynęło ponad 3 tys. zgłoszeń.

Zdjęcie przedstawia osoby trzymające dyplom i statuetkę. - grafika artykułu
fot. Katarzyna Jarysz

"Zielony Poznań" to konkurs na najładniejsze balkony, ogrody przydomowe, tarasy, pasy zieleni, zielone dachy i działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Celem konkursu jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród poznaniaków w zakresie estetyki i kultury kształtowania terenów zieleni w miejscu zamieszkania, jak i w pracy. W konkursie oprócz mieszkańców, którzy dbają o swoje balkony i ogródki, mogły wziąć udział także firmy i instytucje, które również upiększają Poznań swoimi zielonymi aranżacjami.

LISTA LAUREATÓW:

zieleńce:

   1 miejsce - Przedszkole nr 174 im. "Królewny Śnieżki" (Rada Osiedla Jana III Sobieskiego)

   2 miejsce - Park Lawendowy PSM "Winogrady" Administracja Osiedla Zwycięstwa (Rada Osiedla Nowe Winogrady Północ)

   3 miejsce - Agnieszka Brzozowska - Serwacińska (Rada Osiedla Piątkowo)

- Cieszy nas ten fakt, gdyż jest to duża zasługa dziadków, rodziców i całej społeczności przedszkolnej, która chętnie włącza się do akcji ,,Każdy kwiat to mały świat" przynosząc do przedszkola nasiona, krzewy i sadzonki roślin. Wszyscy kochamy przyrodę i zależy nam na tym, aby każdy mógł podziwiać i poznawać rośliny, w tym celu powstała dziesięć lat temu ,,Ścieżka Dydaktyczna" będąca miejscem zabaw, ekologicznych obserwacji i eksperymentów. W naszym przedszkolu uroczyście co roku obchodzimy ,,Dzień drzewa", wtedy symbolicznie sadzimy  jedno nowe. Nasz piękny ogród to także zasługa wieloletniej ciężkiej pracy naszego ogrodnika, Pana Zbyszka, z którym stworzyliśmy 2800 metrów kwadratowych miejsca fajnego do rekreacji dla wszystkich i pragniemy nadal to urocze miejsce wzbogacać. Bardzo dziękujemy za docenienie naszego ogrodu i zaangażowania wszystkich osób, które przyczyniły się do przyznania nam 1 miejsca w konkursie w kategorii zieleńce - opowiada o sukcesie Pani Katarzyna Jarysz, nauczycielka z Przedszkola nr 174.

sieci społecznościowe