Prezydent Poznania gra z Orkiestrą

Limitowane złote karty PEKA, kalendarz Lecha z podpisami zawodników czy bluzy "Wolne Miasto Poznań" - to tylko niektóre przedmioty, jakie w tym roku na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał prezydent Jacek Jaśkowiak.

Galeria zdjęć przedstawia przedmioty przekazane przez prezydenta Poznania na aukcje na rzecz WOŚP. - grafika artykułu
W działania WOŚP, jak co roku, zaangażował się prezydent Poznania, który przekazał na aukcje charytatywne kilka przedmiotów.

Tym razem zebrane pieniądze pozwolą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia, ale już teraz można pomóc Orkiestrze i wziąć udział w internetowych licytacjach. 

W działania WOŚP, jak co roku, zaangażował się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który przekazał na aukcje kilka rzeczy. 

Pod młotek trafiło 10 limitowanych złotych kart PEKA z podpisem prezydenta. To przedmioty kolekcjonerskie, ale osoby, które je wylicytują - jeśli zechcą - po doładowaniu będą mogły nimi opłacać podróże na liniach ZTM. Karty można licytować za pośrednictwem Sztabu Ławica i Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej

Fani piłki nożnej także znajdą coś dla siebie. Do wylicytowania jest klubowy kalendarz Lecha Poznań na 2021 rok z podpisami piłkarzy

Prezydent Poznania przekazał do poznanskich sztabów także książki. "Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy" autorstwa Joanny Pogorzelskiej to zbiór rozmów m.in. z Krzysztofem Skibą, Jerzym Górskim, Barbarą Falender, Magdaleną Środą czy Jackiem Jaśkowiakiem. Ponadto pod młotek poszła książka kulinarna "A nóż widelec" autorstwa Michała Kutera, właściciela poznańskiej restauracji o tej samej nazwie co licytowana publikacja. Kolejną propozycją jest Biblia ekumeniczna, którą prezydent otrzymał od arcybiskupa Wojciecha Polaka.

Do zdobycia są także bluzy z napisem "Wolne Miasto Poznań", których liternictwo nawiązuje do idei Poznania, jako miasta wielokulturowego, otwartego na świat i traktującego z szacunkiem wszelkie mniejszości. Licytacje odbywają się za pośrednictwem Sztabu Ławica i Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej

Licytować można również koszulki: "Cześć i chwała tolerancji", "Poznańskiej dumy płomień", a także "Szacunek ponad wszystko".

Ponadto w ramach Rzeczy od Serca prezydent Poznania wystawił na aukcję wspólną przejażdżkę rowerem lub bieg po mieście

Hasłem tegorocznej zbiórki WOŚP jest "Finał z głową". 

JZ

sieci społecznościowe