W trwających w serbskim Nowym Sadzie Mistrzostwach Europy zapaśniczka WKS Gruwnald, sportowa stypendystka Miasta Poznania, Monika Michalik wywalczyła złoty medal. W finale kategorii 63 kg pokonała Bułgarkę Taybe Mustafę Yusein 3:2.

28 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej nr  85 w Poznaniu odbył się Turniej mini siatkówki o puchar Dyrektora Szkoły. W rywalizacji wzięły udział uczennice z SP 70, SP 85, z Komornik oraz z SKF KS Poznań.

Już 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznamy zwycięzców XVII Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Tego dnia, tuż przed finałem Pucharu Polski, wyłonieni zostaną mistrzowie Polski do lat 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców. Triumfatorzy w nagrodę zagwarantują sobie wyjazd na czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Rumunią. Tegoroczny Wielki Finał będzie historyczny, ponieważ wszystkie mecze finałowe będą transmitowane na żywo w telewizji na kanałach Super Polsat i Polsat Sport.

Mistrzostwa Europy w Sumo ze szczęśliwym zakończeniem dla Akademii Judo. Natalia Brzykcy zajęła trzecią lokatę w zawodach drużynowych rozgrywanych w Tbilisi. W dowód uznania za jej walki trenerzy kadry narodowej Marek Konieczny i Andrzej Jedynak podarowali jej puchar na własność.

Reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego okazała się najlepsza w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski Kobiet w piłce nożnej, które od marca odbywały się na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu. Podopieczne Marka Molewskiego i Żanety Pawlik w decydującym o mistrzostwie spotkaniu pokonały Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 2:1.