4 medale poznańskich zapaśników na Mistrzostwach Polski w stylu wolnym

4 medale wywalczyli poznańscy zapaśnicy podczas rozgrywanych w miniony weekend w Staszowie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym. W sumie zawodnicy na zapaśniczych matach stoczyli 106 walk.

zawodnicy wraz z trenerem KS Sobieski z medalami i pucharami - grafika artykułu
Foto KS Sobieski Poznań

Złoty medal w kategorii 57 kg wywalczył Ilnytskyi Vasyl (WKS Grunwald Poznań). Po złoto sięgnął również jego klubowy kolega Michał Bielawski (kat. 97 kg). W królewskiej kategorii (125 kg) II miejsce zajął stypendysta Poznania Gerard Kurniczak (KS Sobieski Poznań). Niestety Poznaniak w finale musiał uznać wyższość Jakuba Brylewskiego (LKS Ceramika Krotoszyn). Zawody w Staszowie to również bardzo dobry występ Dawida Zakrzewkiego (KS Sobieski Poznań), który w kategorii 97 kg wywalczył brązowy medal.