65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale to dorobek zawodników sekcji lekkoatletycznej AZS Poznań, którzy rywalizowali w miniony weekend podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka podczas zawodów - grafika artykułu
Halowe Mistrzostwa Polski PZLA - fot. Paweł Skraba

Już pierwszego dnia zawodnicy AZS Poznań dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Bijąc rekord życiowy w trójskoku, złoty krążek odebrała Adrianna Szóstak. Natomiast w biegu na 1500m swój pierwszy medal w hali na tym dystansie zdobyła Martyna Galant. W ostatniej chwili na wyjazd zdecydowała się również Agnieszka Maluśkiewicz, w konkursie pchnięcia kulą uplasowała się ostatecznie na wysokiej 4. pozycji.

W niedzielę drugi medal wyskakała Adrianna Szóstak, tym razem brązowy w skoku w dal. Wspaniale zaprezentowały się sztafety, które, jak zapewniał kierownik sekcji Tadeusz Osik, dopiero się rozpędzają i w lecie będzie jeszcze szybciej. Najpierw srebrne medale wywalczyła sztafeta męska 4x200m w składzie Wykrota, Bryliński, Siuda i Buzała (Patryk Wykrota niecałe dwie godziny wcześniej zdobył brązowy medal w biegu na 200m), a w ostatniej konkurencji Mistrzostw złoto powędrowało do sztafety mieszanej 4x400m: Półtorak-Janowicz, Zimny, Wyciszkiewicz-Zawadzka i Olejniczak. Po nastąpieniu na linię brązowe medale straciły za to zawodniczki ze sztafety 4x200m (Ciba, Janowicz-Półtorak, Winkowska, Błaszyk).

W klasyfikacji medalowej lekkoatleci ze stolicy Wielkopolski uplasowali się na 2. miejscu za AZS AWF Katowice, a przed KS Podlasie Białystok i ostatnio bardzo wzmacnianym AZS UMCS Lublin.

Dwudniowe zawody w Toruniu były próbą generalną przed rozpoczynającymi się 5-go marca Halowymi Mistrzostwami Europy. Z AZS Poznań indywidualnie minimum wypełniła Martyna Galanta (1500m), duże szanse na start w sztafecie 4x400m ma Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

Najlepsze wyniki reprezentantów poznańskiego AZS-u:

1. miejsce - Adrianna Szóstak (trójskok, 13.56m, PB)
1. miejsce -  Martyna Galant (1500m, 4:24.04)
1. miejsce - Półtorak-Janowicz, Zimny, Wyciszkiewicz-Zawadzka, Olejniczka (4x400m mix, 3:24.15, REKORD POLSKI)
2. miejsce - Wykrota, Bryliński, Siuda, Buzała (4x200m, 1:26.71)
3. miejsce - Patryk Wykrota (200m, 21.37s)
3. miejsce - Adrianna Szóstak (skok w dal, 6.17m)