Dwóch zapaśników Sobieskiego Poznań na podium MP juniorów

Sebastian Warchoł odniósł kolejny sukces na arenie ogólnopolskiej, tym razem podczas Mistrzostw Polski juniorów w zapasach. Zawodnik z poznańskiego klubu nie  miał sobie równych w kategorii do 97 kg. Na podium tej imprezy stanął także Hubert Wysoczański.

Zawodnicy Sobieskiego Poznań z medalami Mistrzostw Polski juniorów, fot. Maciej Kula - grafika artykułu

Zawody te były nie tylko prestiżowe, ale także ważne w kontekście eliminacji do najważniejszych imprez międzynarodowych w tej kategorii wiekowej - europejskiego i światowego czempionatu. Wzięło w nich udział niemal 130 zawodników z 38 klubów.

Dla Sebastiana Warchoła był to już drugi tytuł w kategorii juniorskiej, a w rozegranej właśnie imprezie był nie tylko niepokonany, ale nie stracił również punktu. W kategorii do 72 kg drugie miejsce zajął z kolei Hubert Wysoczański. Niezły występ zanotował też Adam Grandke, który zajął piąte miejsce.

Łącznie w klasyfikacji drużynowej zawodnicy Sobieskiego Poznań uplasowali się na VII miejscu.

Sebastian Warchoł jest Stypendystą Sportowym Miasta Poznania w kategorii młodzieżowej, a szkolenie dzieci i młodzieży w Sobieskim Poznań w ramach MCS wspierana jest finansowo ze środków Wydziału Sportu UMP.