Kolejne medale zapaśników KS Sobieski

Zawodnicy KS Sobieski Poznań wywalczyli kolejne medale dla klubu. Tym razem zapaśnicy zdobyli dwa złote krążki i jeden srebrny podczas odbywającej się w Pabianicach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021 w zapasach w stylu klasycznym.

Zapaśnicy na podium - grafika artykułu
Kolejne medale zapaśników KS Sobieski, fot. Maciej Kula

W kategorii 51 kg najlepszy okazał się Łukasz Dziunikowski, natomiast w kategorii 92 kg triumfował Sebastian Warchoł. Na drugim stopniu podium w kategorii 55 kg uplasował się Hubert Wysoczański. Piąte miejsce w kategorii 65 kg zajął Kamil Pieniak, a w kategorii 80 kg Adam Fietz.

Dzięki osiągniętym rezultatom KS Sobieski Poznań zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ponadto zapaśnicy stylu klasycznego wywalczyli 43 punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

Zawodnicy KS Sobieski Poznań trenują w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu, które współfinansowane są ze środków Wydziału Sportu UMP.