Mistrzostwo Polski futsalistek KU AZS UAM Poznań

Futsalistki KU AZS UAM Poznań zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski seniorek podczas turnieju Final Four Ekstraligi Futsalu Kobiet, który w weekend 10 - 11 kwietnia odbył się w Bielsku Białej.

Futsalistku KU AZS UAM Poznań ze złotymi medalami Mistrzostw Polski - grafika artykułu
Futsalistki KU AZS UAM Poznań Mistrzyniami Polski, fot. RaJu Photography

W Bielsku spotkały się cztery najlepsze zespoły sezonu 2020/2021, które zostały wyłonione po sezonie zasadniczym oraz meczach fazy play - off Ekstraligi Futsalu Kobiet. Oprócz zespołu KU AZS UAM Poznań w turnieju udział wzięły AZS UEK Słomniczanka Słomniki, Unifreeze Górzno oraz BTS Rekord Bielsko Biała.

W meczu półfinałowym futsalistki KU AZS UAM Poznań pokonały BTS Rekord Bielsko Biała 3:1, po bramkach Laury Czudzińskiej, Patrycji Sutkowskiej oraz Sandry Lichtenstein. W finale drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Weissa rozgromiła ekipę AZS UEK Słomniczanka Słomniki 9:1, dzięki czemu wywalczyła Mistrzostwo Polski. Bramki dla UAM zdobyły: Maja Kuleczka (3 bramki), Zuzanna Sawicka (2), Alicja Zając, Laura Czudzińska, Patrycja Sutkowska oraz Paula Fronczak.

MVP turnieju została wybrana reprezentantka KU AZS UAM Poznań - Patrycja Sutkowska.

Mecz o złoty medal

• KU AZS UAM Poznań - AZS UEK Słomniczanka Słomniki 9:1 (5:0)

Skład UAM: Dominika Dewicka, Anna Laskowska, Laura Czudzińska, Alicja Zając, Eliza Ostrowska, Sandra Lichtenstein, Patrycja Sutkowska, Maja Kuleczka, Zuzanna Sawicka, Paula Fronczak, Zofia Śliwińska,
Marta Witoń, Małgorzata Ładniak

Sztab: trener Wojciech Weiss, II trener Violetta Biegańska, fizjoterapeuta Agnieszka Kosmala, kierownik Angelika Blumczyńska, Radosław Jurga