Światowe gwiazdy na Brother Olympic Summer Camp

Już po raz ósmy PGE Akademia Judo na obiektach przy ulicy Taborowej zorganizowała letnie zajęcia dla młodych judoków w ramach Brother Olympic Summer Camp. Tym razem gośćmi wydarzenia byli uznani w świecie sportu zawodnicy zagraniczni - Amerykanka Hannah Martin Ogando oraz Portugalczyk Miguel Ogando Lopes.

Brother Olympic Summer Camp - grafika artykułu
Brother Olympic Summer Camp

Ostatni tydzień lipca był czasem wielkiego wydarzenia szkoleniowego dla judoków z całej Polski. Przeszło 500 osób, podzielonych na 3 grupy treningowe, miało okazję trenować z wybitnymi zawodnikami oraz szkoleniowcami. W tym roku organizatorzy Brother Olympic Summer Camp postanowili zaprosić dwie uznane w świecie judo osoby - Hannah Martin Ogando z USA oraz Portugalczyka Miguela Ogando Lopesa. Pierwsza z tej dwójki przede wszystkim kilkukrotnie stawała na podium zawodów Grand Prix, a także była brązową medalistką Mistrzostw Panamerykańskich oraz Igrzysk Panamerykańskich. Z kolei Lopes odnosił sukcesy juniorskie, jednak poprzez problemy zdrowotne stosunkowo szybko ją zakończył i stał się cenionym, jak się okazało, szkoleniowcem. Pracował jako trener w Danii oraz w Niemczech, gdzie wypracował sobie solidną markę.

W trakcie tygodnia zawodnicy należący do 19 klubów judo mogli odbyć po 6 jednostek treningowych ze światowymi specjalistami z tej dyscypliny sportu. Pozwoliło to zyskać sporą dawkę wiedzy i na żywo podpatrzeć mistrzów, którzy chętnie dzielili się cennymi wskazówkami.

sieci społecznościowe