"Trenuj z medalistami olimpijskimi" - Tadeusz Michalik

W ramach projektu "Trenuj z medalistami olimpijskimi" organizowanego przez Wydział Sportu UMP uczniowie poznańskich szkół mają okazję, by spotkać się z kajakarką Karoliną Nają oraz zapaśnikiem Tadeuszem Michalikiem.

Tadeusz Michalik podczas treningu zapasów - grafika artykułu
"Trenuj z medalistami olimpijskimi"

Projekt "Trenuj z medalistami olimpijskimi" to nie tylko okazja dla dzieci i młodzieży, by spotkać się z poznańskimi medalistami igrzysk olimpijskich Tokio 2020 - Karoliną Nają oraz Tadeuszem Michalikiem. To również szansa, by zgłębić tajniki zapasów i kajakarstwa, a także zmierzyć się ze sportowcami, którzy jeszcze miesiąc temu walczyli w stolicy Japonii o medale. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej i pokazanie, że sport może być sposobem na życie.

We wtorek 14 września odbyły się pierwsze zajęcia w ramach cyklu. Brązowy medalista igrzysk Tadeusz Michalik spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Galileusza 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 67 na os. Stefana Batorego 101. Dzieci miały okazję porozmawiać z zapaśnikiem KS Sobieski Poznań oraz potrenować z nim na matach.

Kolejne spotkania, w których udział weźmie dwukrotna medalistka igrzysk, zawodniczka KS Posnanii Poznań Karolina Naja odbędą się w poniedziałek 20 września w Szkole Podstawowej nr 20 na os. Rzeczypospolitej 44, Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha 37 oraz w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego na os. Tysiąclecia 43.

sieci społecznościowe