Powstanie Wielkopolskie - portal

Zapraszamy do odwiedzenia utworzonej w 2008 r. na stronach MIM-a bardzo ciekawej wersji portalu poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu. Pomysłodawcą portalu był nieżyjący już redaktor naczelny MIM-a Wojciech Pelc, a autorem wersji graficznej i wykonawcą strony Maciej Rutkowski, grafik Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, miłośnik historii i rekonstrukcji historycznych. W opracowanie koncepcji serwisu i rekonstrukcje wydarzeń z dużym zaangażowaniem włączyło się Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej 3 Bastion Grolman.

Portal zawiera bogate kalendarium Powstania Wielkopolskiego, interaktywne mapy dotyczące przebiegu powstania, fragmenty archiwalnych wywiadów z uczestnikami walk, dziesiątki zdjęć oraz wyjątkowe prezentacje multimedialne, m.in. specjalny klip wideo do jednej z najpopularniejszych pieśni powstańczych - "Marsylianki Wielkopolskiej".

Portal Powstanie Wielkopolskie powstał dziesięć lat temu i zbudowany został w systemie flashowym, stąd nie można otworzyć strony na urządzeniach mobilnych. Natomiast zachęcamy do oglądania portalu na urządzeniach stacjonarnych, po sprawdzeniu czy w oprogramowaniu aktywna jest wtyczka Shockwave Flash (inna nazwa programu Flash Player).

Zapraszamy na stronę: http://www.poznan.pl/stulecie/powstanie/