Zawody w ekstremalnym cięciu drewna STIHL Timbersports 2023

Już w tą sobotę 29 lipca odbędą się XX Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS®. Wydarzenie to objęte jest honorowym patronatem Zarządu Głównego ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na widzów sportowej rywalizacji czekają nie lada emocje, ponieważ wśród zawodników będą mogli podziwiać najlepszych drwali, takich jak Szymon Groenwald czy Michał Dubicki. Obaj panowie są utytułowanymi zdobywcami czołowych miejsc na podium w zawodach rangi światowej.
Sam Michał Dubicki gorąco zachęca widzów do przybycia na tor Malta, żeby podziwiać widowisko i obiecuje wciągające emocje i świetne widowisko tym, którzy się pojawią.
Zawody obejmują aż sześć ekstremalnych konkurencji z czego w trzech (Springboard, Underhand Chop i Standing Block Chop) zawodnicy będą rąbać drewno za pomocą siekier, zaś w pozostałych (Single Buck, Stock Saw oraz Hot Saw) będą używać piły ręcznej oraz pilarki. Konkurencje wymagają nie tylko zręczności ale i szybkości bowiem współzawodnictwo odbywa się na czas.
Wydarzeniem poprzedzającym Mistrzostwa Polski będzie Polish Rookie Cup, gdzie już od godziny 12:00 będzie można podziwiać zmagania juniorów. W konkurencjach juniorskich wezmą udział przedstawiciele Czech, Francji, Niemiec i Polski.
W niedzielę o godzinie 13:00 odbędzie się rywalizacja European Trophy, gdzie w szranki staną zawodnicy europejskiej czołówki Timbersportu. To gwóźdź programu, podczas którego drwale będą rywalizować w czterech ciężkich konkurencjach w posługiwaniu się siekierą (Underhand Chop i Standing Block Chop), piłą ręczną (Single Buck), oraz pilarką spalinową (Stock Saw).
W zawodach rywalizować będą przedstawiciele Niemiec, Francji, Czech, Belgii, Szwecji, Włoch czy Wielkiej Brytanii.
Obok zawodów drwali już w nieco spokojniejszej miłej atmosferze obywać się będzie Poznań Wood Festiwal, gdzie kilkunastu rzeźbiarzy będzie na żywo prezentować swoje artystyczne umiejętności. Rzeźbiarze powalczą w trzech różnych konkurencjach.
Na najmłodszych także czekać będą różne atrakcje takie jak warsztaty rzeźbienia w drewnie.
Od soboty na Malcie będzie też można znaleźć różnego rodzaju pyszne jedzenie oraz przekąski. A to za sprawą Festiwalu Smaków Food Tracków.
Patronatu medialnego wydarzeniom udzieliły WTK, wyborcza.pl, epoznan.pl, Drwal oraz Strażak.
Wstęp na wszystkie opisane wydarzenia jest bezpłatny. Prowadzona będzie także transmisja na żywo Mistrzostw Polski oraz European Trophy. Będzie ją można śledzić na platformach YouTube i Facebook STIHL Polska.
Zobacz również

Plac Wolności pełen aromatów

Folklor bez granic

Od Chrobrego po Bamberkę - historia, która żyje!
