a

Wystawa Polish Design in the Middle of

20.02 – 03.03.2015

Wystawa Polish Design in the Middle of prezentowana podczas Dutch Design Week w Eindhoven będzie do zobaczenia w Poznaniu. Kuratorką wystawy jest Izabela Bołoz.
Wystawa powstała dzięki współpracy z culture.pl - w ramach promocji polskiego designu na świecie.
Wystawa to unikalny wybór prac około trzydziestu najlepszych polskich projektantów, studiów projektowych, studentów i producentów. Dzięki temu stwarza niepowtarzalną okazję do tak obszernej prezentacji tego, co dzieje się w Polsce wśród młodego i średniego pokolenia projektantów.
Założenia projektu oddają cenione przez Polaków wartości, takie jak gościnność. Narracja wystawy oparta została na czterech grupach tematycznych, które tworzą: meble i dom, technologie, ceramika i zastawa stołowa oraz zabawki dla dzieci.
Wśród autorów prac są m.in.: Oscar Zięta, Marek Cecuła, ceramika Bolesławiec, Porcelana Kristoff, Ewa Solarz, Dice+, Agnieszka Bar, Laloushka, Robert Czajka (Papierowe Miasto), Agnieszka Czop, KABO & PYDO i inni.

Wstęp na wystawę jest wolny.
Wystawa "Polish Design in the Middle of" powstała z inicjatywy culture.pl na Dutch Design Week 2014 w ramach programu promocji polskiego designu na świecie.

Załącznik