plakat

Jazz Top w Blue Note - The Boss City plays the music of Wes Montgomery

2015-02-27 ( piątek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Ulf Wakenius, Leonardo Corradi, Tony Match.

Trzech wybitnych muzyków: genialny gitarzysta Oscara Petersona - Ulf Wakenius, najmłodsza światowa gwiazda organów Hammonda - Leonardo Corradi oraz francuski perkusista łączący w sobie talenty zarówno muzyczne, jak i producenckie - Tony Match, spotkali  się, by wspólnie oddać hołd geniuszowi gitary jazzowej, a przy okazji jednemu z najważniejszych i najbardziej wpływowych muzyków w historii - Wesowi Mongomery'emu.
WES MONGOMERY
Swoją twórczością, potwierdził wrodzony talent. Grając na wielu instrumentach robił to w sposób godny podziwu i naśladowania również dzisiaj. To właśnie jego technika, twórcze i wciąż produktywne podejście do instrumentacji, brzmienia, sprawiły, że po latach wciąż się do niego wraca, wciąż się go odkrywa i szuka inspiracji z nim związanej.

Sięgając do przeszłości, warto powiedzieć, że zasłynął trasą z bandem Lionela Hamptona, współpracą z Cannonballem Adderleyem, Miltem Jacksonem czy Jimmym Smithem.

Do jego największych osiągnięć należy natomiast zdobycie w 1960 roku nagrody magazynu "DownBeat", a także nagrody Grammy, za album "Goin' Out of My Head".

ULF WAKENIUS
Szwedzki gitarzysta, kojarzony przede wszystkim ze swojej gry w kwartecie Oscara Petersona. Dzięki projektowi Guitars Unlimited podbił w latach 80. skandynawski rynek jazzowy. Momentem przełomowym dla jego kariery, był na pewno udział w Melody Grand Prix (1985), międzynarodowym konkursie muzycznym, który akurat tego roku zgromadził przed telewizorami ok. 600 milionów widzów. Ostatnio, znany jest przede wszystkim ze swojej współpracy z południowokoreańską wokalistką Youn Sun Nah. Wśród jego fanów, odszukać można choćby takie nazwiska, jak Pat Metheny, John McLaughlin, John Scofield czy Mike Stern.

LEONARDO CORRADI
Muzyczne odkrycie, gwiazda młodego pokolenia, która swoją grę na organach Hammonda podniosła do rangi dzieła sztuki. Dzielił scenę z takimi muzykami, jak Antonio Sanchez, Dave Liebman, Kurt Rosenwinckel, Jessie Davis i Fred Wesley, a w wieku 20 lat nagrał już swój pierwszy album, na którym towarzyszył mu Peter Bernstein!

TONY MATCH
Muzyk, producent, aranżer. Zaangażowany w wiele projektów, których nie sposób ograniczyć do muzyki tylko jazzowej. Gra też soul, funk, a do jego muzycznych przyjaciół zaliczyć można Richarda Galliano, Kurta Ellinga, Gonzalo Rubalcaba czy zmarłego w zeszłym roku Charliego Hadena. Nagrywał zarówno dla bardziej awangardowych, ale też gigantów pokroju Deutsche Grammophon i Universal.

Skład:

  • Ulf Wakenius - gitara,
  • Leonerdo Corradi - Hammond B3,
  • Tony Match - perkusja

Bilety w cenach:

  • 60 zł - pierwsze miejsca
  • 50 zł - drugie miejsca

Bilety dostępne w: