a

Wystawa - Moderna. Przemysł i Rzemiosło

23.11 – 29.11.2016

WYSTAWA
Modernizm, w tytule wystawy nazwany potocznie "moderną", to sposób myślenia. Współpraca pomiędzy projektantem a rzemieślnikiem i przemysłem wydała się kuratorom wystawy jego najważniejszym wyróżnikiem, który możemy obserwować we współczesnym dizajnie.
Na wystawie zaprezentowane zostaną wdrożone polskie projekty oraz zrealizowane w krótkich seriach koncepty, w których, choć przedmioty odpowiadają na to samo założenie projektowe, różnią się pomiędzy sobą, bo taka jest charakterystyka wybranego przez projektanta materiału lub sposobu produkcji. Istotną częścią projektu jest realizacja przygotowana specjalnie na wystawę przez młodą projektantkę Alicję Patanowską, we współpracy z Krośnieńskimi Hutami Szkła "KROSNO" oraz Fabryką Naczyń Kamionkowych "Manufaktura" w Bolesławcu. Obiekty zrealizowane specjalnie na wystawę w szczególny sposób podejmują hasło wystawy "przemysł + rzemiosło". Wykonane prototypy prezentowane na wystawie mają potencjał wdrożeniowy, a jednocześnie charakteryzuje je szczególna dbałość o detal wypracowana o najlepsze wzorce współpracy z rzemieślnikami.
--
PROJEKTANCI
Nikodem Szpunar/Paged Meble, Bartosz Mucha, Maria Jeglińska/Porcelana Kristoff, Beza Project, Aleksandra Satława, Agnieszka Bar/Manufacturedculture, Iza Sroka/Falbanka, Marek Cecuła/Ćmielów Design Studio, Paulina Matusiak, Malafor, Karina Marusińska, Tomasz Augustyniak/Marbet Style, Marcin Młoczkowski/VOLA, Alicja Patanowska.
--
KURATORZY
Agnieszka Jacobson-Cielecka, niezależna kuratorka wystaw, krytyk designu, dziennikarka. Szefowa rady programowej School of Form w Poznaniu
Paweł Grobelny, projektant i niezależny kurator wystaw. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i School of Form w Poznaniu Poznaniu
--
ORGANIZATORZY
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Concordia Design
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

_

Wstęp na wystawę jest wolny.
Wernisaż: 23.11, godz. 18:30

_
oprac,LT

Plakat