Artystka przy fortepianie

Kiedy Chopin spotyka się z The Beatles

2018-04-28 ( sobota )
16:00
Stary Browar, Szachownica , ul. Półwiejska 40, Poznań

Kategoria: Muzyka

 Koncert Pameli Howland w Starym Browarze

Wybitna amerykańska pianistka o polskich korzeniach, specjalizująca się w twórczości Fryderyka Chopina i wielka fanka kultowego zespołu The Beatles, realizuje aktualnie stypendium Fulbrighta na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Artystka wyraża swój talent i pasję w dość niekonwencjonalny sposób, łącząc muzykę klasyczną z popularną. Dźwięki stanowią dla niej język komunikacji z publicznością, która z zamiłowaniem słucha oryginalnych aranżacji Beatlesów w połączeniu z kompozycjami Chopina. Niezwykły jest również sposób rozmowy Howland z jej odbiorcami, która z równym zamiłowaniem opowiada zarówno o pop-rockowym zespole jak i czcigodnym wirtuozie.

 "To wyjątkowe spotkanie dwóch gatunków muzyki, tak odrębnych, a jednak możliwych do połączenia. Pamela Howland robi to mistrzowsku, tym bardziej cieszymy się, że zagra na fortepianie Yamaha z naszego salonu." - mówi Mateusz Jędrzejczak, manager sklepu muzycznego Mx music w Starym Browarze.

Jedną z największych nagród artystki była historia, która przytrafiła jej się w Polsce. Grając preludia nieopodal Bazyliki św. Krzyża w Warszawie, nagle pojawiła się tam limuzyna z przyciemnionymi szybami pod eskortą policji. Ku zdumieniu wszystkich, zza uchylonej szyby wyłonił się sam Paul McCartney, który z aprobatą pomachał do artystki i pokazał jej kciuka w górę!

Wstęp wolny!

Zobacz www.starybrowar5050.com/