Zespół Niesamowita Sprawa! podczas koncertu

Cudzesy: Niesamowita Sprawa! i Wolny Elektron - koncert

2019-04-18 ( czwartek )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Idea polega na prezentowaniu dwóch wykonawców grających muzykę autorską z polskimi tekstami. Wykonawcy są równorzędni - żaden nie jest supportem ani daniem głównym koncertu. Kolejność jest losowana, a wykonawcy grają na scenie naprzemiennie po dwa sety bez żadnych przerw. Dodatkowo każdy z zespołów wykonuje jako niespodziankę jeden numer tej drugiej kapeli.

Niesamowita Sprawa! to zespół który w ciągu kilku lat z ulicznego duetu rozrósł się do pełnowymiarowego składu scenicznego. Kilkadziesiąt koncertów zagranych w knajpach, klubach, na mniejszych lub większych imprezach plenerowych przysporzyły mu może nie masową, za to bardzo wierną i zaangażowaną grupę sympatyków. Muzyka grupy bywa określana jako miejski folk, punk, poezja szemrana, zaś sami muzycy mówią o niej "zwykłe piosenki".

Wolny Elektron to prawdziwa mieszanka wybuchowa powstała ze spotkania trzech sprawnych instrumentalistów. Podczas koncertów każdy z nich staje do walki o serca i oklaski publiczności. Kapela dba, by słowo było równoprawnym partnerem muzyki. Polskie słowo kierowane do polskiego słuchacza. W Wolnym Elektronie śpiew jest przede wszystkim nośnikiem konkretnych treści, a czasem skrytych znaczeń. Chcą, aby ich koncercie, słuchacz wyszedł nie tylko wyklaskany, wytupany i wypiszczany, ale też opasły strawą duchową, której dostarczają teksty Czarka Bery.

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/