a

Wystawa, wykłady, warsztaty - Comics Wars

2014-12-06 ( sobota )
10:00-19:00
Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, Poznań

Bądź świadkiem największego starcia superbohaterów!
Przedstawiciele trzech uniwersów staną naprzeciw siebie, aby zmierzyć się w decydującej walce. Udziel im wsparcia, opowiadając się po którejś ze stron! Przyjdź i weź udział w KOMIKSOWEJ WOJNIE...

Muzeum „Star Wars ” w Bibliotece Uniwersyteckiej – wystawa
(II piętro)

Eksponaty Muzeum Dwóch Imperiów z Witaszyc w Bibliotece Uniwersyteckiej. Będzie można zobaczyć oryginalne repliki i manekiny takich postaci, jak R2-D2, Darth Maul, Darth Vader czy Imperator Palpatine. Oprócz tego zwiedzającym zostanie udostępniona unikalna kolekcja plakatów, książek, klocków Lego, broni i innych gadżetów związanych ze „Star Wars”.

Galeria bohaterów i złoczyńców – wystawa
(sala wykładowa: strefa komiksu, I piętro)

Obrazkowa encyklopedia postaci z uniwersów DC i Marvel. Czy wiesz, kim jest Atrocitus? Czyją słabością jest drewno? Kiedy debiutował i kim jest Moon Knight? Czym się różni Deadpool od Deathstroke'a? Jaką moc posiada Twój bohater? Kogo i czego powinni się strzec bohaterowie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w naszej galerii postaci z komiksów DC i Marvel.

Świat oczami Mandalorian. Co widać w T-wizjerze? – wystawa
(strefa „Star Wars”, III piętro)

Obrazy, jakie na co dzień w drodze do pracy ogląda większość istot rozumnych, zwykle ograniczają się do monotonnych krajobrazów, dobrze znanych zza szyby autobusu czy samochodu. Trudno jednak określić Madalorian mianem zwykłych ludzi – jeśli chcesz przekonać się, jakie epickie i zapierające dech w piersiach sceny widzi „pracujący” wojownik z charakterystycznym hełmem na głowie, przyjdź do nas! Nie codziennie możesz oglądać świat oczami Mando"ade... To świat legend i heroicznych czynów, ale zarazem świat niewyidealizowany, pełen relatywizmu i barw, nie tylko czerni i bieli. Zajrzyj na naszą wystawę i poznaj całkiem nowe historie.

W godzinach od 11.00 do 16.30 po wystawie będą oprowadzać mandaloriańscy przewodnicy.

Pełen opis wydarzenia.

Plakat

Zobacz lib.amu.edu.pl/komiksowe_wojny/