młodzież

Warsztaty dla rodziców dzieci 7-15 lat: "Duże dzieci, duże kłopoty"

08.04 – 23.04.2017
09:00 13:00

Fundacja Rozwoju Motylarnia zaprasza na warsztat: "Duże dzieci duże kłopoty" - Trening Rozwiązywania Trudności Wychowawczych - 16 godzinny warsztat podzielony na 4 spotkania czterogodzinne w kolejne soboty i niedziele.

 • 08.04.2017, SOBOTA, 9:00-13:00
 • 09.04.2017, NIEDZIELA, 9:00-13:00
 • 22.04.2017, SOBOTA, 9:00-13:00
 • 23.04.2017, NIEDZIELA, 9:00-13:00

Warsztaty dla rodziców dzieci 7-15 lat

 • Czy wychowujesz starsze dziecko (podstawówka, gimnazjum)?
 • Czy w codziennym kontakcie z dzieckiem doświadczasz stresu i trudnych emocji (bezsilności, złości, smutku)?
 • Czy brakuje Ci już pomysłów na dogadanie się z Twoim dzieckiem, próbowałeś różnych metod i porad ale na Twoje dziecko "nic nie działa" ?
 • Czy Twoje dziecko łamie zasady w domu i w szkole, często zachowuje się w nieakceptowany przez Ciebie sposób?
 • Czy martwisz się o wasze relacje, widzisz że Ty i dziecko oddalacie się od siebie?
 • Czy działania Twojego dziecka wywołały już jakieś nieprzyjemne konsekwencje lub kłopoty i chcesz zapobiec następnym? Czy chcesz nauczyć się być bardziej konsekwentny i asertywny w relacji z Twoim dzieckiem, a jednocześnie budować z nim dobry kontakt oparty na zaufaniu, porozumieniu i współpracy?
 • Czy chcesz poznać skuteczne sposoby pomagające w ustalaniu zasad, wyciąganiu konsekwencji, wyznaczaniu granic, motywowaniu do współpracy, rozumieniu i wyrażaniu emocji, oraz w otwartej komunikacji z dzieckiem?

Jeśli kilka razy Twoją odpowiedzią było "TAK", to organizatorzy zachęcają do udziału w warsztacie!

W ofercie: Cykl 16h spotkań w zamkniętej grupie około 10 rodziców umożliwi swobodną wymianę doświadczeń. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, terapeuci systemowi, którzy na co dzień pracują z tą grupą wiekową i pomogą wam wspólnie znaleźć skuteczne metody na wychowywanie dziecka i radzenie sobie z trudnymi emocjami. Pracujemy metodą warsztatową: rozmowy na forum, ćwiczenia w grupach, bazujemy na osobistych doświadczeniach. Zostaną przedstawione konstruktywne metody.

Prowadzący:

Adam Stepnowski-Said - psycholog, psychoterapeuta, wspiera rodziców małych dzieci prowadząc warsztaty, grupy rozwojowe dla ojców oraz konsultacje i psychoterapię rodzinną. Jest współautorem poradnika dla ojców TATA NA STARCIE.

Joanna Kowalska-Andrzejewska - psycholożka, psychoterapeutka, od 11 lat kierowniczka Świetlicy Socjoterapeutycznej Motylarnia. Wspiera rodziców prowadząc warsztaty i konsultacje. ukończony I stopień specjalizacji z psychologii klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz II stopnia specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Wszelkich informacji udziela koordynator projektu pod numerem tel.: 793 305 007 lub mailem: fundacja@motylarnia.org (w sytuacji niemożności odebrania telefonu każdorazowo oddzwaniamy) Wsparciem projektu objęci są mieszkańcy miasta Poznania. Pomoc świadczona przez Akademię Rozwoju Rodziców jest nieodpłatna. Projekt "Akademia Rozwoju Rodziców" został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

informacja na A4

Zobacz www.motylarnia.org/warsztat-duze-dzieci-duze-klopoty/