plakat

Urząd Miasta Poznania oraz Fundacja Ars ponownie tworzy Dziecięcą Radę Miasta oraz obchody Dnia Dziecka.

Aby wyłonić członków rady, Fundacja Ars organizuje konkurs artystyczny: "Zobacz mój Poznań - miasto widziane oczami dziecka", na podstawie którego wybranych zostanie 20 laureatów z klas I- VI. Poprzez prace plastyczne, krótkie formy literackie zdjęcia lub filmiki nadsyłane do Fundacji Ars dzieci opisywać mogą swoje otoczenie, w którym żyją od podwórka, placu zabaw czy dzielnicy, po największe atrakcje turystyczne Poznania. Chodzi o podzielenie się swoją opinią o Poznaniu - mieście, w którym żyją, uczą się, bawią i odpoczywają dzieci.

Zgłoszenia do 21 maja w siedzibie Fundacji Ars.

Konkurs może być formą docenienia tych dzieci, które na co dzień angażują się w życie klasy i szkoły. Ważne, aby proponowane do konkursu osoby, czuły się śmiałe podczas dyskusji, ponieważ jedną z głównych nagród jest nominacja od Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka na Radnego Dziecięcej Rady Miasta Poznania oraz udział w debacie o Poznaniu wraz z Przewodniczącym Rady miasta Poznania Grzegorzem Ganowiczem.

Nagrodą dla zwycięzców są także bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Urząd Miasta Poznania i Fundacja Ars serdecznie zaprasza także rodziców, dziadków oraz całą klasę laureatów do udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka na placu przy urzędzie Finał wydarzenia odbędzie się 30 maja na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim w godzinach 11:00-13:00

Zobacz www.ars.org.pl