plakat

One Billion Rising - Nazywam się Miliard - ogólnoświatowa akcja, czyli taniec przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt w tym roku zostanie odtańczony po raz piąty 14 lutego o godzinie 15:30 na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania! Taniec trwa około 5 minut, na całym świecie tańczy się ten sam układ. Akcję objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Poznania.

W Poznaniu akcję organizuje i koordynuje Stowarzyszenie Kobiet Konsola. Już odbywają się próby, na których instruktorki z Konsoli uczą osoby chętne, jak tańczyć. Do tej pory kilka prób odbyło się w szkole Łejery, kolejna próba odbędzie się w niedzielę 29 stycznia w siedzibie Stowarzyszenia Klanza, ul. Poplińskich 12A. W poprzednich latach tańczono w Poznaniu m.in. w Hali Głównej starego Dworca PKP, na ul. Półwiejskiej przy pomniku Starego Marycha oraz na placu Wolności.

Od 2013 roku 14 lutego cały świat, w tym Polska tańczy i protestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. Każdego roku jest coraz więcej tańczących osób. Na początku akcji, w 2013r., tańczono w ponad 200 krajach i 30 miejscowościach w Polsce, w 2014 r. już w 40 miejscowościach, a w tym roku do akcji zgłosiło się już 60 miejscowości. Akcja odbywa się 14 lutego - w Walentynki, aby w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt oraz protestować przeciwko temu zjawisku.

Więcej o akcji w Poznaniu można dowiedzieć się na stronie Nazywam się Miliard - One Billion Rising Poznań.