plakat

Eksperymentownia.:Wzorzysta przyroda - warsztaty STEAM dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 la

2019-05-18 ( sobota )
13:30
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Uczestnikami i uczestniczkami zajęć będą również podopieczni i podopieczne Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Kropki, paski, kratki, jodełki i inne wzory - często pojawiają się na ubraniach, ale czy występują też w przyrodzie? Jakie powtarzalne wzory można zaobserwować na łące nad Cybiną?  Wyprawa w głąb najmniejszych elementów przyrody i spojrzenie na Ostrów Tumski od środka.

Eksperymentownia - warsztaty STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics)  to warsztaty łączące nauki ścisłe, matematykę, inżynierię i sztukę z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. W trakcie zajęć będziemy wcielać się w rolę naukowców, inżynierów, twórców  i artystów. Będziemy konstruować, eksperymentować, wyjaśniać, dociekać, zadawać pytania, tworzyć. Stawiamy na kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, pracę zespołową wewnątrz rodziny i odkrywanie przez zabawę. Wszystkie rodziny gotowe na poznawanie świata  w nietuzinkowy sposób i szereg wyzwań zapraszamy do Eksperymentowni - naszego składu dziwów i niezwykłości!

Zajęcia są okazją do:

  • poznawania świata i dziedzictwa Ostrowa Tumskiego w kontakcie z przyrodą i sztuką
  • eksperymentowania, konstruowania, wykonywania doświadczeń
  • poszukiwania kreatywnych rozwiązań
  • spędzenia czasu z rodziną i budowania więzi rodzinnych

Godz. 10.30 i godz. 13:30 (uczestnikami i uczestniczkami zajęć o 13:30 będą również podopieczni i podopieczne Fundacji Aktywnej Rehabilitacji).

Czas trwania: ok. 120 minut.

Zajęcia  bezpłatne.

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia drogą elektroniczną. Formularz znajduje się na stronie internetowej http://bit.ly/STEAM_warsztaty.

Zobacz bramapoznania.pl