Filip Chojnacki

Recital Filipa Chojnackiego

2017-05-26 ( piątek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Podczas koncertu usłyszymy szeroko pojętą muzykę improwizowaną. Będą to głównie standardy jazzowe, tematy filmowe, a także autorskie kompozycje.

Pianista, organista i kompozytor, student Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego, pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu. Na co dzień współtworzy The FriendsTones Quartet, działa również aktywnie jako muzyk sesyjny.

Muzyka pasjonowała go od dziecka, a miłością do jazzu zaraził się na krótko przed rozpoczęciem studiów. Uwielbia grać różne rodzaje muzyki, od klasyki przez latynoską aż po nowoczesny jazz, uwalniając w ten sposób emocje i przekazując je innym poprzez grę na fortepianie. Każdy jego koncert to niepowtarzalne wydarzenie, gdyż do istniejących melodii i utworów pianista dokłada nowe dźwięki i struktury skomponowane pod wpływem chwili, starając się opowiedzieć słuchaczom unikalne historie poprzez muzykę. To właśnie forma improwizacji jest mu szczególnie bliska, ze względu na możliwość otworzenia się przed publicznością i szczerego wyrażenia tego, co czuje w danej chwili.

Wstęp wolny.