Plakat wydarzenia

Koncert zespołu VHS

2019-12-20 ( piątek )
19:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, która oparta jest na niebywałej jak na ich młody wiek muzycznej intuicji! Zespół zaprezentuje nowe utwory i pełno innych niespodzianek!

VHS mimo iż są na początku swojej drogi, bo w obecnym składzie funkcjonują zaledwie od roku, to udało im się całkiem sporo osiągnąć. Reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jest jednak precyzyjnie określić ich muzyczną przynależność, ponieważ balansują na pograniczu wielu gatunków. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże.

Zwyciężyli w IV edycji Festiwalu Supportów, w której pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski i wywalczyli kontrakt sponsorski na nagranie debiutanckiej płyty. Zostali wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, byli gościem specjalnym dwóch tras koncertowych zespołu Sonbird. Prócz tego wystąpił m.in. w ramach Festiwalu Off Camera w Krakowie, L'art Festiwalu, czy Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. We wrześniu 2019 zespół VHS został laureatem Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu, gdzie otrzymał główną nagrodę i został uhonorowany statuetką Punkt Widzenia. W przerwach między występami zespół w otoczeniu lasów Beskidu Sądeckiego pracuje nad materiałem na swój debiutancki album, którego premiera planowana jest na 2020 rok. Pierwszą jego zapowiedzią jest utwór "Bez słów", który powstał we współpracy z Olkiem Świerkotem. Z tym właśnie utworem zespół VHS zaprezentował się pod koniec października w programie "Dzień Dobry TVN".

Skład:

  • Maciej Rembikowski - wokal, gitara,
  • Artur Bobak - trąbka,
  • Dawid Ostrzycki - instrumenty klawiszowe,
  • Jan Rembikowski - gitara basowa,
  • Tymoteusz Słomiański - perkusja

Bilety:

  • 20 zł - przedsprzedaż
  • 30 zł - w dniu koncertu
  • miejsca siedzące + 10 zł (tylko antresola)

_
opr.LT

Bilety dostępne w: