plakat

Biała Sobota na działkach

2019-08-10 ( sobota )
13:00-17:00
Rodzinne Ogrody Działkowe, ul. Grochowska 1, Poznań

Porady lekarskie i pielęgniarskie, pomiary glukozy, cholesterolu, warsztaty edukacyjne i badania znamion - to wszystko czeka na poznaniaków już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. J. Chociszewskiego przy ul. Grochowskiej 1.

Od godz. 13 do 17 na wszystkich czekać będą bezpłatne badania lekarskie i fizjoterapeutyczne, specjalistyczne konsultacje, porady i pokazy oraz stoiska informacyjne, edukacyjne i promujące zdrowie.

Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy zapewni darmowe badania gęstości tkanki kostnej i ryzyka osteoporozy oraz badanie słuchu. Każdy będzie mógł wykonać test na obecność wirusa HCV, który może powodować groźne zapalenie wątroby. Przygotowano też badania i warsztaty edukacyjne na temat znamion i nowotworów skóry.

Specjaliści udzielą informacji na temat leczenia i ubezpieczenia w NFZ, projektów realizowanych w Instytucie Żywienia Człowieka i Dietetyki, uzależnienia alkoholowego, przemocy w rodzinie czy kampanii informacyjnych skierowanych do pacjentów. Będzie również możliwość złożenia wniosków o Złotą Kartę Seniora, Kartę Rodziny 3+  oraz umówienia wizyty w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Nie zabraknie też widowiskowych pokazów: ratownictwa medycznego. Będzie można poznać też tajniki nordic walking i nauczyć się prawidłowej techniki chodzenia z kijkami.

Białe Soboty na działkach to inicjatywa Miasta Poznania. Pomysł na zorganizowanie badań profilaktycznych w ogrodach działkowych zrodził się w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych UMP przy aktywnym zaangażowaniu poznańskich działkowców.

Realizatorem Białej Soboty na Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska, w organizacji pomagają wolontariusze z Fundacji Runport.