Plakat wydarzenia

Wirtualny Bieg LOTTO Poznański Czerwiec'56 na dystansie 10 km

2020-06-28 ( niedziela ) – 2020-07-08 ( środa )
online

Wszyscy mieszkańcy Wielkopolski i nie tylko mogą na sportowo świętować 64 rocznicę poznańskiego Czerwca'56. Biegnąc - pomagacie! Z każdego pakietu organizatorzy przekażą środki na wsparcie kombatantów tamtych wydarzeń, którzy w obecnych czasach, jako grupa szczególnie narażona - potrzebują tej pomocy.
Bieg wystartuje 28 czerwca i potrwa do 8 lipca 2020. Każda biegaczka i biegacz otrzyma po rywalizacji wyjatkowy medal i pamiątkową koszulkę bezpośrednio do domu.

Uczestnicy będa mogli startować:

  • indywidualnie
  • na rolkach
  • z kijkami
  • najmłodsi (pod nadzorem rodziców)

Wybiegnijmy na ulice naszych miast, miasteczek i wsi aby uczcić biegowo ten wyjątkowy zryw wolności w Poznaniu!

Jak wirtualna rywalizacja będzie wyglądała w praktyce?

Po zarejestrowaniu się w systemie i otrzymaniu numeru startowego (który będzie można wydrukować i z nim biec) - każdy z uczestników biegu ma do pokonania dystans minimum 10 km. Może to zrobić w dowolnym miejscu i w przedziale czasowym od 28 czerwca do 8 lipca. Dystans będzie można pokonać biegnąc od startu do mety - pokonując jednorazowo 10 km lub "na raty" rozkładając bieg na dowolne 3 dni. Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem, które pozwala zarejestrować czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Po ukończeniu Biegu Uczestnik przesyła swój wynik w systemie, w którym się rejestrował. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Zawodnik, który uzupełnił czas otrzyma najpierw medal wirtualny, który finalnie zamieni się w prawdziwy. Po zakończeniu całej rywalizacji uczestnicy otrzymają kurierem medal oraz koszulkę techniczną.

Organizacja biegu jest możliwa także ze względu na wsparcie tak partnera tytularnego - Totalizatora Sportowego S.A, właściciela marki Lotto, który jest z biegiem już trzeci rok, jak i nowego sponsora głównego imprezy - firmy Enea. To dzięki wsparciu obu firm wydarzenie wzbogacone jest m.in. o rozbudowane pakiety startowe dostarczane biegaczom do domu. Tym  bardziej cieszy dołączenie na pokład Enei, że Bieg Czerwca'56 to impreza mocno związana z Poznaniem i jego historię, a tu siedzibę ma ta energetyczna spółka.

Szczegóły na stronie: LOTO Poznański Czerwiec'56

Zobacz www.biegczerwca56.pl/