plakat

Fenomen PeWuKi - wycieczka

2019-03-14 ( czwartek )
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 10, Poznań

Wszystkich pasjonatów historii Poznania i Targów Grupa MTP zaprasza na kolejną już wycieczkę z cyklu "Fenomen PeWuKi", czyli zwiedzanie terenów targowych śladami przedwojennej Wystawy, która tym razem odbędzie się podczas targów MEBLE, ARENA DESIGN i HOME DECOR. Przewodnicy opowiedzą o miejscach i ciekawostkach związanych z PeWuKą, po obejrzeniu której w 1929 roku goście wyjeżdżali z Poznania zafascynowani miastem, nowoczesną architekturą, atrakcjami i ciekawą, intrygującą ekspozycją. Organizatorzy wycieczki chcą nawiązać do tych wydarzeń pokazując jak współcześnie wyglądają duże międzynarodowe targi, stąd zaproszenie do wspólnego zwiedzania z ciekawą historią w tle.

W 2019 roku mija 90 lat od otwarcia Powszechnej Wystawy Krajowej. To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie wystawiennicze prezentowało osiągnięcia odrodzonego państwa polskiego i wpłynęło na kształt oraz dalszy rozwój Poznania. PeWuKa stanowiła powiew nowoczesności w bardzo zróżnicowanym gospodarczo i społecznie kraju. Podczas wystawy pokazywano polskie dokonania w dziedzinie przemysłu, handlu, rolnictwa, opieki społecznej, wychowania fizycznego, sportu, kultury, sztuki i nauki. Wystawę w ciągu 138 dni trwania zwiedziło 4,5 mln ludzi z całego świata.

Termin: czwartek, 14.03.2019

Miejsce spotkania:

  • dla uczestników Targów Meble, Arena Design, Home Decor: wejście do pawilonu 11 (Iglica), Międzynarodowe Targi Poznańskie
  • dla osób z Poznania i Wielkopolski, które nie posiadają biletu wstępu na Targi: główne wejście na MTP przy ul. Głogowskiej - Hall Wschodni, od strony Mostu Dworcowego i Avenidy

Godzina rozpoczęcia: 16:00, Przewidywany czas trwania wydarzenia: 90 min

Zgłoszenia udziału należy przesłać pod adresem: patrycja.nawrocka@grupamtp.pl Liczba miejsc ograniczona. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zobacz www.facebook.com/events/789631161411642/