Konferencja "Problemy prawne i legislacyjne uchwał reklamowych" za nami

Blisko 200 uczestników, 15 prelegentów oraz 13 prelekcji i paneli dyskusyjnych - za nami konferencja naukowa "Problemy prawne i legislacyjne uchwał reklamowych", która w dniach 23 i 24 maja odbyła się w Sali Auditorium Maximum na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

Uczestnicy konferencji - grafika artykułu
Uczestnicy konferencji

Konferencja organizowana przez Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza kierowana była m.in do specjalistów, praktyków oraz przedstawicieli jednostek i organizacji zainteresowanych tematyką uchwały krajobrazowej. Celem spotkania było zobrazowanie wyzwań z jakimi mierzą się samorządy przy podejmowaniu dokumentu oraz egzekwowaniu zapisów uchwał krajobrazowych w poszczególnych miastach.

Wydarzenie, którego tematyka dotyczyła ładu przestrzennego, a także polityki reklamowej polskich miast było także doskonałą okazją do wymiany poglądów nad aktualnymi wyzwaniami związanymi z obowiązującymi regulacjami. Po pierwszym dniu konferencji w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się spotkanie integracyjne, w ramach którego uczestnicy mogli przeprowadzić pogłębioną dyskusję dotyczącą zagadnień poruszanych podczas wydarzenia, a także zwiedzić odrestaurowaną Salę Sesyjną, zwieńczoną XVIII-wiecznymi freskami, stanowiącymi pozostałość dawnego barokowego wystroju jezuickiego kolegium. O procesie renowacji opowiedziała dr Eliza Buszko - kierowniczka prac konserwatorskich.

Tobiasz Wichnowski - Zastępca Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania, a także współorganizator konferencji podkreśla - "Dynamiczne otoczenie prawne towarzyszące uchwałom krajobrazowym zmotywowała nas do działania. Stąd pierwszy raz w Polsce w tej skali udało się zorganizować ogólnopolskie forum wymiany poglądów na temat uchwał krajobrazowych, w którym udział wzięli prawnicy, naukowcy, a także urzędnicy oraz praktycy. W mojej ocenie wartością konferencji był fakt, że uzupełniona była ona szeroką wiedzą prawną naukowców zajmujących się prawem administracyjnym oraz regulacjami urbanistycznymi". Tobiasz Wichnowski zapowiada, że planowana jest kolejna edycja konferencji.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie wydarzenia.