Letni Święty Marcin

Wyrusz w podróż do serca Poznania i przygotuj się na dwa dni zabawy po poznańsku.

Kolorowe tło w paski i kropki. Na tle napis: "Letni Święty Marcin 15-16.06. Jedzenie/Muzyka/Historia/Animacja/Wino." - grafika artykułu
Letni Święty Marcin

Coraz głośniej przywołujemy lato do Poznania, a pomoże nam w tym festiwal w samym centrum. Poczuj rytm letniej nocy na jednej z najważniejszych ulic - Świętym Marcinie. Poznaj jej historię, jakie ma znaczenie dla każdego poznaniaka i poznanianki oraz dowiedz się o planach na jej przyszłość.  

Weź udział w wyjątkowych koncertach, targu rzemieślniczym i poczuj marcinkowskie smaki w ogródkach gastronomicznych. Spędź czas z najmniejszymi biorąc udział w animacjach i warsztatach.  

To wszystko na jednej ulicy, w jeden weekend, od 12:00 do 22:00.

Co na scenie?  

W ten weekend muzycznych wrażeń dostarczy wielu artystów z różnymi wrażliwościami muzycznymi. 

W sobotę 15 czerwca wystąpią: LIEDTKE, Studio Sztuki Teatralno-Aktorskiej, Karolina Komar, Signal Lost, Gra Słów, Mithari.  

Niedziela 16 czerwca zapowiada się tak samo interesująco! Na scenie pojawią się: Boho Studia Tańca Luboń, Bartosz Steca, Wyjdzie w Praniu, Big Bang Poznań. 

Zmiany komunikacyjne 

W związku z organizacją wydarzenia nastąpią zmiany komunikacji.  

Od pierwszych kursów dziennych w sobotę (15 czerwca) zostaną wprowadzone zmiany na liniach tramwajowych - 0 , 2, 3, 5, 9, 13, 16 i 20 oraz nocnych nr 201 i 202.  

Powrót na stałe trasy nastąpi od pierwszych kursów dziennych w poniedziałek (17 czerwca).  

Ponadto uruchomiona zostanie linia autobusowa T13 (za tramwaj).