Miejskie kąpieliska w Poznaniu i okolicach

Niedługo Poznań zaleję fale letnich upałów, dlatego to dobry czas, żeby rozpocząć kąpieliskowy sezon. Już 15 czerwca otworzą się miejskie pływalnie i jeziora. Wszystko przygotowane i zabezpieczone przez POSiR.

Na pierwszym planie mężczyzna siedzi na krześle letniskowym. Jest ubrany w żółtą koszulkę z napisem "Ratownik", czerwoną czapkę i kąpielówki. Obserwuje, co dzieje się w jeziorze. Wokół niego ludzie leżą na plaży lub kąpią się w jeziorze. - grafika artykułu
Rusza sezon miejskich kąpielisk / fot. POSiR

Park Kasprowicza  

Od 15 czerwca do 22 czerwca pływalnia będzie otwarta od 12:00 do 20:00. Po rozpoczęciu szkolnych wakacji wydłuży się jej czas funkcjonowania od 9:00 do 20:00.  
Dodatkowo pojawią się godziny "dla pływaków", czyli między 7:00 a 9:00 będzie można skorzystać z 50-metrowego basenu sportowego.  

Ceny biletów pozostają takie same, jak w zeszłym roku. Bilet normalny będzie kosztował 23 zł, a ulgowy 16 zł. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny i seniorzy z Poznańską Złotą Kartą. Przy zakupie biletu na 10 wejść można otrzymać 10-procencowy rabat. Warto odwiedzić pływalnię po 18:00, ponieważ wtedy bilety kosztują jedynie 12 zł. Uczestnicy programu OK Poznań mogą wejść na basen letni za 1zł.  

Bilety są dostępne w kasach pływalni oraz online na stronie tobilet.pl.  

Chwiałka 

Druga pływalnia - Chwiałka - zacznie działać od 23 czerwca. W sezonie będzie otwarta od 9:00 do 19:00.  

Ceny biletów będą takie same, jak na pływalni w Parku Kasprowicza. Obowiązują także te same promocje Karty Dużej Rodziny, Poznańskiej Złotej Karty i OK Poznań.  

Letnie kąpieliska nad jeziorami  

Od soboty, 15 czerwca, również zapraszamy nad cztery kąpieliska nad wybrzeżami Jeziora Strzeszyńskiego, Rusałki i Jeziora Kierskiego.  

Wszystkie kąpieliska będą działały od 10:00 do 18:00. W tych godzinach na każdym z obiektów będzie co najmniej dwóch ratowników. Podczas ich dyżuru należy zwrócić uwagę na kolor flagi wywieszonej przy brzegach jezior. Biała flaga oznacza, że można się kąpać w jeziorach, czerwona oznacza, że nie wolno wchodzić do wody.  

Kontrola sanitarna 

Wszystkie obiekty wodne, które ukazały się w tym artykule są dopuszczone do użytku przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Co więcej, wszystkie kąpieliska będą kontrolowane co kilka tygodni przez POSiR. W razie wystąpienia zagrożenia, obiekty będą zamykane, aż do odwołania.  

Dobrej zabawy! 

Zachęcamy do przygotowania się na sezon letni nad poznańskimi kąpieliskami. Mamy nadzieję, że będzie to miło i bezpiecznie spędzony czas.