Parada Sobótkowa

Załogi Poznańskich Fyrtli wyruszą na wyjątkowy rejs. Już w sobotę 21 czerwca Wartą przepłynie kolorowy korowód. Zobacz, czym żyją Poznaniacy i Poznanianki oraz poznaj historie swoich osiedli.

Pomarańczowo-niebieski plakat z kwiatami. Na środku trzy żółte prostokąty z napisami: "Parada Sobótkowa. Fyrtle na Warcie". - grafika artykułu
Już w sobotę 21 czerwca odbędzie się Parada Sobótkowa.

Mimo małych zawirowań organizacyjnych, mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Parada Sobótkowa się odbędzie! Zapraszamy 21 czerwca od 19:00 na wybrzeża Warty, aby obejrzeć barwny korowód łodzi i posłuchać najlepszej muzyki.  

W korowodzie weźmie udział około 20 załóg z poznańskich osiedli. Uczestnicy ozdobili swoje łodzie w tematyce Fyrtli, z których pochodzą. Z doświadczenia wiemy, że będzie na co patrzeć!  

Harmonogram wydarzeń 

O 19:00 na plaży Rataje rozpocznie się pierwsza część imprezy. Koncert zagra zespół IA DA VARDI pod dyrekcją Barbary Wilińskiej. Następnie uczestnicy będą mogli wypleść swoje wianki, które później puszczą razem z nurtem rzeki. Organizatorzy przygotowali także czas na prezentacje Fyrtli. Jedną z najważniejszych części otwierającej wydarzenie jest rytuał przejścia: Czterech Żywiołów, Teatru SOMA i muzyków z Afro Poznań.  

O 20:15 rozpocznie się spływ. Załogi przepłyną od plaży Rataje aż do plaży Stary Port. Ok. 21:00 dobiją do portu, a tam będą czekać kolejne Sobótkowe atrakcje.  

Na plażowej scenie w Starym Porcie pojawi się zespół Noiseband, która zachęci do tańca. Swoje muzyczne talenty i wyjątkowe aranżacje zaprezentują: Jacek Hałas, Alicja Choromańska Hałas, Jonasz Hałas i Jakub Hałas. Czeka nas cudownie rodzinne widowisko!  

Konkurs na instalację 

Nie może być Parady Sobótkowej bez rozstrzygnięcia konkursu! O 21:30 dowiemy się, kto przygotował najlepszą instalację fyrtlową i kto przygotował najpiękniejszy wianek wieczoru.  

A na koniec... ogień! 

Na koniec Sobótki zapraszamy nad nabrzeże Warty przy moście św. Rocha. O 22:00 dwa żywioły: ogień i woda spotkają się na spektaklu Teatru Ognia "NAM TARA". Grupa teatralna przygotowała widowiskowy spektakl z użyciem kolorowego ognia.  

Dokładny program Parady:  

Plaża Rataje
19:00  
- Koncert Zespołu IA DA VARDI pod dyrekcją Barbary Wilińskiej 
- Wyplatanie Wianków - warsztaty  
- O czym marzą poznańskie Fyrtle. Prezentacje osiedlowe 
- Otwarcie Parady 
- Rytuał przejścia: Cztery Żywioły Teatr SOMA i muzycy z Afro Poznań 
- Puszczanie Wianków na wodę 
20:15 Start Parady 

Stary Port
21:00 Koncert Zespołu Noiseband i potańcówka. 
Jacek Hałas - śpiew, lira korbowa, akordeon, prowadzenie tańców 
Alicja Choromańska Hałas - bęben , gardon 
Jonasz Hałas - trąbka 
Jakub Hałas - akordeon 

21:30 Ogłoszenie wyników Konkursu na Instalację i Wianek 

Nabrzeże Warty/Most Św. Rocha
22:00 Teatr Ognia - NAM TARA spektakl Indigo